علی اصغر حسنی، مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با  صبح توس، اظهار داشت: با توجه به اینکه مشهد سالیانه پذیرای میلیون ها زائر از سراسر کشور است، نظارت بر اماکن و بهداشت محیط به دلیل گستردگی این کلان شهر امری ضروری و حساس است.

وی افزود: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در طول سال از اماکن ارائه خدمات به زائران مانند رستوران ها، هتل ها، مهمان پذیر ها، فروشگاه های مواد غذایی، اغذیه ها، استخرها و مجموعه های آبی؛ بازرسی های دائمی دارد و در ایام خاصی این بازرسی ها تشدید می شود.

حسنی از اجرای طرح خود اظهاری بهداشتی در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح افراد به صورت خود اظهاری  وضعیت بهداشت محیط کار و مواد غذایی مورد استفادشان را اعلام می کنند که این طرح موجب افزایش سطح بهداشت محیط شده است.

وی با اعلام اینکه سمانه 190 معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت 24 ساعته آماده دریافت گزارش ها و شکایات بهداشتی مردم است، گفت: طرح تابستانی تشدید نظارت بر بهداشت اماکن از ابتدای تابستان شروع به کار کرده است که تا کنون بیش از 54 هزار بازدید توسط بازرسان بهداشت صورت گرفته است.

مدیر بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: طی بازرسی های انجام شده بیش از 14 هزار مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و 251 مورد پلمب شده اند.

حسنی با بیان اینکه مردم همکاری خوبی با معاونت بهداشت داشته اند، افزود: از ابتدای طرح تابستانه 4 هزار و 85 مورد گزارش و شکایت به سامانه 190 اطلاع داده شده که طی بازرسی های مأموران بهداشت 170 تن مواد غذایی فاسد کشف و معدوم شده اند.

انتهای پیام/