توحید غلامی در پی افزایش قیمت خدمات تاکسی‌رانی در این شهر به خبرنگار صبح توس گفت: هرسال با افزایش قیمت‌ها، خدمات تاکسی‌رانی در درگز نیز افزایش می‌یابد.

 

وی افزود: بر اساس تصمیمات گرفته‌شده، از ماه جاری کرایه‌های تاکسی افزایش‌یافته و هزینه جابجایی هر مسافر در داخل شهر به‌صورت هر کورس تاحداکثر 700 تومان افزایش یافته است.

 

رییس شورای شهر درگز بابیان اینکه افزایش قیمت خدمات تاکسی‌رانی از سال گذشته مصوب شده است؛ گفت: هرسال نسبت به سال گذشته این خدمات 9درصد افزایش می‌یابد.

 

وی ادامه داد: این افزایش قیمت، باید از ابتدای سال محقق می‌شد؛ که تا شهریورماه به تأخیر افتاد.

 

غلامی با بیان اینکه در سطح شهر درگز 120 تاکسی فعال است؛ خاطرنشان کرد: برنامه نصب تاکسی‌متر در تاکسی‌های سطح شهر درگز در حال پیگیری است و این روش محاسبه جایگزین روش کورسی خواهد شد.

 

وی در پاسخ به این سؤال که اگر رانندگان تاکسی هزینه بیشتری را از مسافرین طلب کنند؛ واکنش نشان داد و گفت: در صورت وجود هرگونه شکایت شهروندان از خدمات تاکسی‌رانی شهر، آن‌ها می‌توانند به حراست شهرداری، برای پیگیری موضوع مراجعه کنند.

 

رییس شورای شهر تأکید کرد: برای جلوگیری ازاین‌گونه مسائل، برنامه نصب دستگاه من‌کارت در درگز نیز موردبررسی قرار دارد که در سالهای آینده و بعد از نصب دستگاه تاکسی‌متر، دنبال می شود.

 

وی بابیان یک چالش در تحقق این اهداف گفت: رانندگان تاکسی اقشار زحمتکش جامعه هستند و ازآنجاکه آنها باید دستگاه تاکسی‌متر و کارت‌خوان را با هزینه شخصی خود پرداخت کنند، تحقق این اهداف، هر یک زمان‌بر خواهد بود.

 

انتهای پیام/