سید علی اکبر حسینی سپاه ناحیه شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: در واقعه غدیر، پیامبر گرامی اسلام (ص) با برگزیدن حضرت علی(ع) به عنوان جانشین خود، دین اسلام را کامل کرد، برگزاری چنین برنامه‌هایی تاثیر بسزایی در آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ ولایت دارد.

 

وی افزود: ستاد بزرگداشت این روز بزرگ با اهتمام نیروی مقاومت بسیج  نیشابور وهمکاری دستگاههای اجرایی شهرستان آغاز به کار کرد و  این نمایش واره بصورت میدانی ودر منطقه ای دوهکتاری  با حضور بیش از 200 هنرمند به اجرا در خواهدآمد و هنرمندان بسیجی  نیشابورتمرین این کار را آغاز واجرایی نمودند.

 

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گرامیداشت واقعه غدیرخم به عنوان روز بزرگ و تاریخ ساز در مکتب اسلام عید غدیرخم و آغاز ولایت حضرت علی(ع)، سرآغاز یک تحول عظیم و ماندگار در تاریخ اسلام است.

 

وی یادآور شد: کار تحقیقاتی توسط کارشناسان هنری و مذهبی پیرامون روز غدیر خم و اتفاقات پیرامون آن انجام شد  و درنهایت واقعه غدیرخم به عنوان یکی از مهمترین بخش های تاریخ اسلام و به خصوص تشیع علوی  برای هفتمین بار بصورت میدانی در شهرستان نیشابور بااجرای نمایش وبازسازی و به صورت نمادین برگزارمی  شود.

 

فرمانده سپاه ناحیه نیشابور تصریح کرد: این مراسم درروز شنبه 18 شهریور96 ساعت 9 صبح  درانتهای  بلوار شهید سردارنورعلی شوشتری (جاده باغرود)بالاتر از فرودگاه آموزشی  نیشابور ویژه عموم مردم برگزار می شود.

انتهای پیام/