به گزارش صبح توس؛ مراسم تجلیل از مدال آوران ادوار مختلف پارالمپیک در مشهد از سال 1998 تا 2016 در سالن همایش‌ای آستان قدس رضوی برگزار شد.

 

در این مراسم علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی بر داشتن تاریخی پرافتخار تاکید کرد و گفت: تاریخ پرافتخار ما از آریوبرزن ها تا دلاور مردانی که در هشت سال دفاع مقدس مردانه جنگیدند تا مدافعان حرم که دفاع آنان نه تنها از حرم اهل بیت(ع) بلکه دفاع از شرف و انسانیت بود شکل گرفته است.

 

وی با اشاره به این نکته که قهرمانانی مانند محسن حججی ها و سردار قاجاریان ها و بسیار دیگری که در مقابل دشمن سینه سپر کردند و مفهوم حمایت از مستضعفان را در جهان اسلام زنده کرده اند، تاریخ پر افتخار کشور ما را ساخته اند، خطاب به پیشکسوتان عرصه ورزش گفت: اعتبار امروز جامعه ورزشی به دستاوردهای شما است که این مرزها را شکستید و توانستید ظرفیتی ایجاد کنید که جوانان امروز به خود باوری برسند و مرزهای جدیدی را کشف کنند.

 

استاندار خراسان رضوی خطاب به پیشکسوتان تاکید کرد: شما قهرمانانی هستید که علاوه بر پیروزی با فائق آمدن بر مشکلاتی که بر حسب ظاهر داشتید برای این ملت و کشور افتخار آفریدید؛ شما سرمایه هایی هستید که مرزهای توانایی در عرصه های مختلف را با پیروزی و برآمدن ظرفیت هایی که بسیاری فکر می کردند، نمی توانید، جابجا کردید.

 

رشیدیان پیشکسوتان را سرمایه‌های این کشور دانست و ضمن تاکید بر توانایی آنان در رسیدن به پیروزی‌های مختلف ورزشی، تصریح کرد: پیشکسوتان توانستند با افتخارآفرینی‌های خود راه را برای جوانان روشن کنند.

 

لازم به ذکر است؛ نمایندگان ایران برای نخستین بار در بازیهای پارالمپیک 1988 حضور یافتند و در هشت دوره این رقابتهای جهانی تا پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در مجموع ۱۳۶ مدال طلا، نقره و برنز توسط ۱۴۵ ورزشکار کسب شد. شماری از این ورزشکاران بازنشسته شده و برخی از آنها هنوز در عرصه ورزش فعال هستند.

انتهای پیام/