به گزارش صبح توس؛فرمانده سپاه ناحیه مه ولات گفت:یکی از اعیادی که خیلی برای ما شیعیان مهم  و حائز اهمیت است و کمتر گرامی داشته می شود عید غدیر خم است

سرهنگ محمد حسن مکاری مقدم در جمع فرماندهان پایگاه های تعلیم و تربیت و پایگاه های حوه های مقاومت گفت:یکی از اعیادی که خیلی برای ما شیعیان مهم  و حائز اهمیت است و کمتر گرامی داشته می شود عید غدیر خم است

 وی ادامه داد:عید قربان به لحاظ  رغبت بیشتری اهل تسنن نسبت به این عید دارند هرساله با شکوه برگزار می شود.

فرمانده سپاه ناحیه مه ولات با بیان اینکه متأسفانه هنوز اهمیت کافی و لازم به موضوع غدیر داده نمی‌شود، افزود: عید غدیر مخصوص شیعیان است که پیام های زیادی که در این عید نهفته که متاسفانه خیلی مظلوم واقع شده و کمتر به اهمیت عید شیعیان پرداخته شده است.

مکاری مقدم با بیان این که باید به عید غدیر اهمیت بدهیم ابراز داشت: فرزندان ما با توجه به عدم شناخت خیلی مانوس به این عید نیستند در این راستا باید به اهمیت و شناخت عید غدیر خم با جدیت کار شود.

وی افزود: وهابی ها مخالف شیعیان هستند به شدت در مورد کم رنگ کردن عید غدیر کار و برنامه ریزی می کند و همچنین آنها با شبهه افکنی هایی که در بین شیعیان و حتی مسلمانان دارند خیلی از جوانان ما با فرهنگ غدیر و اهداف غدیر منحرف کرده اند.

وی گفت: دین ما برحق است و همچنین کتاب های زیادی بر ولایت علی بن ابی طالب نوشته شده و اطلاعات کافی در این زمینه رانداریم چه بسا افرادی که سس عنصر هستند در اعتقادات خودشان خیلی راحت مسائل را می پذیرند.

وی با اشاره به یک دانشمند مسیحی که چندین جلد کتاب را در مورد ولایت و امامت علی بن ابی طالب نوشته است گفت:جورج جورداق دانشمند مسیحی کتاب هایی را در خصوص شناخت و ولایت حضرت علی (ع) نوشته است و در صورتی ما شیعیان پیروی حضرت علی(ع) هستیم کمتر از آن دانشمند مسیحی دنبال شناخت حضرت علی(ع) و واقعه غدیر رفته ایم.

سرهنگ حسن مکاری مقدم تصریح کرد:بیشترعلمایی که کتاب نوشته اند و سالهای سال دنبال جمع آوری کتاب  بودن و همچنین علمای اهل تسنن در خصوص برحق بودن واقعه غدیر کتاب نوشته اند.

وی افزود:بدلیل نامانوس بودن با فرهنگ کتابخوانی شاید خیلی دنبال مطالعه کتاب نباشیم و امروز در مواجهه با مباحثی مثل برحق بودن ولایت علی بن ابی طالب در واقعه غدیر پرداخته شود و یا در برابر یک طلبه اهل تسنن حرفی برای گفتن نداریم و خیلی راحت در برابر طلبه اهل سنت محکوم می شویم.

فرمانده سپاه ناحیه مه ولات با اشاره به آغاز دهه ولایت و امامت و خواستار نهادینه کردن این ایام در ذهن فرزندان شد و تاکید کرد: عید غدیر را باید همچون عید باستانی که فرزندان از دو ماه قبل آماده استقبال از عید هستند آشنا و ترویج گردد  که با توجه عید غدیرکه از اهمیت بالایی برخوردار است بچه ها و فرزندانمان شاید نداند عید غدیر چه واقعه ای هست که باید بیشتر توجه شود.