به گزارش صبح توس؛ حمید گرمابی، در واکنش به سخنان روز گذشته حسینی، معاونت سیاسی استانداری خراسان رضوی ظهر روز یکشنبه 12 شهریورماه در جمع خبرنگاران گفت: استفاده از عبارت تفرقه انگیز از سوی معاون سیاسی استاندار، حتما سهوی بوده؛ اما موجب نگرانی مردم نیشابور شده است، اگر افرادی به هر دلیلی به دنبال این قضیه باشند، خلاف مصلحت نظام عمل کرده‌اند، چراکه منابع محدود مالی کشور اجازه‌ی این عمل را نمی‌دهد.

 

وی افزود: آقای حسینی در جریان حساسیت‌های زیادی که در این مورد وجود دارد، هستند و باید بدانند در چنین مقام و موقعیتی، هر کلمه‌ای که ایشان در سخنرانی‌ها به کار ببرند، بار سیاسی و اجتماعی بالایی می‌تواند داشته باشد، ایشان با تجربه‌ای که دارند باید حساسیت‌های مردم منطقه را درک کرده باشند!.

 

این نماینده نیشابور افزود: با وجود عذرخواهی ایشان، آن‌طور که از پیام‌هایی که از سوی مردم نیشابور و فیروزه دریافت کرده‌ام، به نظر این اشتباه هنوز از دل مردم بیرون نرفته و امیدوارم ایشان در صحبت‌های بعدی خود بر اشتباه بودن کاربرد این عبارت «تاکید» کنند تا مردم به آرامش برسند‌.

 

گرمابی گفت: این موضوع، در هیچ‌ کدام از مباحث تقسیمات کشوری و از سوی هیچ مقام رسمی مطرح نشده و فقط در فضای مجازی مباحثی طرح شده که هیچ سندیت و جایگاهی ندارد.

 

لازم به ذکر است حسینی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی روز گذشته در مراسم تحلیف پارلمان زنان نیشابور از عبارت «استان خراسان غربی» استفاده کرد.

 

انتهای پیام/