به گزارش صبح توس؛ چند شب پیش طی تماسی که بیان‌گر ناآرامی و چند مورد سرقت از کامیون‌های ترانزیت مسیر بجستان بود ما را بران داشت تا با حضور در محل فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بجستان صحت سقم آن را جویا شویم.

 

فرماندهی نیروی انتظامی بجستان در همین راستا به خبرنگار صبح توس گفت: از ابتدای سال جاری هیچ‌گونه گزارشی دال بر سرقت از کامیون و یا هرگونه سرقت دیگر در حاشیه شهر و راه‌های اصلی محدوده شهرستان بجستان به نیروی انتظامی گزارش نشده است.

 

سرهنگ قدیر مصرخانی در ادامه افزود: شهرستان بجستان سال درخشانی را آغاز کرد به‌طوری‌که در یک‌ماهه ابتدای سال جاری حتی یک‌گونه سرقت هم در شهرستان نداشتیم و سرقت‌ها  در سه‌ماهه ابتدای امسال نسبت به مشابه سال گذشته کاهش 33 درصدی دارا بود.

 

 وی از فعالیت مأمورین نیروی انتظامی در راستای کشف سارقان  گفت و گفت: بیش از 73 درصد سرقت‌های صورت گرفته در شهرستان، کشف و سارقان آن به مراجع قضایی تحویل داده‌شده است و همچنین در ماه جاری 100 درصد سرقت‌ها صورت گرفته در شهرستان کشف شد.

 

 فرمانده نیروی انتظامی بجستان ضمن اشاره به تعدادی از سرقت‌ها همچون کبوتر، باتری موتور، کپسول گاز، مبالغ ناچیز پول، و امثال این‌که ارزش مالی زیادی ندارد اذعان کرد: برخی سرقت‌ها هزینه‌ای که  نیروی انتظامی برای پیگیری سرقت متحمل می‌شود بیشتر از مال مسروقه است و ازاین‌رو ما با حس احساس مسئولیت پیگیر هستیم تا مردم خدای‌ناکرده ذره احساس ناامنی نکنند ولی از آن‌طرف از مردم انتظار داریم نکات ایمنی را رعایت کنند تا باعث خسارت به خود و بیت‌المال نشوند.

 

مصرخانی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات و تأمین امنیت با اجرای نکات پیشگیرانه سعی بر این داریم تا سرقت‌ها در بجستان به صفر برسانیم و در همین راستا گشت‌های نیروی انتظامی بجستان به‌صورت شبانه‌روزی فعال است و سعی می‌شود خدشه‌ای در امنیت شهر وارد نکند و بهترین بهره بری که همان امنیت بالاست داشته باشیم.

 

 

وی تأمین امنیت جاده‌های مواصلاتی که از این شهرستان می‌گذرد را مهم  دانست و عنوان کرد: این فرماندهی برای تأمین امنیت جاده‌ها و اماکن اسکان مسافرین در جاده و شهر، شبانه‌روزی گشت‌های فعال دارد  و در همین جهت طی نشستی با  معاونت امور زائرین استانداری، درخواست یک کانکس برای کمربندی بجستان داشتیم تا با استقرار آن در مسیر تردد و محل اسکان مسافرین و کامیون‌ها به‌صورت گسترده‌تر در این مکان حاضر و باعث تأمین امنیت پایدار باشیم و در این نشست قول مساعد برای تأمین کانکس داده شد.

 

با توجه و گفته مردم، کسبه کمربندی شهر بجستان و مسافرین تقریباً این مکان امن است ولی مسافرین با توجه به شرایط و نبود پلیس مستقر کمی احساس ناامنی می‌کنند خوب برای تأمین امنیت مسافرین و کسانی که از این مسیر تردد می‌کنند انتظار منطقی است که حضور پلیس را خواستار باشند تا با خاطری جمع از این مسیر تردد و اسکان داشته باشند.

 

همان‌گونه که فرمانده انتظامی بجستان اشاره کرد  رایزنی برای کانکس پلیس در حاشیه شهر بجستان با معاونت امور زائرین استانداری خراسان رضوی داشته و قول مساعد در جهت تأمین این کانکس داده‌شده است ولی با توجه به اینکه پیک سفرها تابستان به سر می‌بریم  و از طرفی شهرستان بجستان پیشانی استان خراسان رضوی و پذیرای زائرین هشت استان است این قول نیاز به توجه بیشتر داشته که به فراموشی سپرده‌شده است در غیر این صورت تا به امروز این خواسته به‌حق مسافرین و زائرین آقا محقق می‌شد.

 

امیدواریم تا هرچه زودتر با استقرار این کانکس نگرانی از مسافرین و زائرین آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع) دور و امنیت پایدار در این منطقه با حضور پلیس حاصل شود.

 

انتهای پیام/