به گزارش صبح توس؛ پرسه زدن سگ‌های ولگرد در سطح  شهر رشتخوار به معضلی برای شهروندان این شهر تبدیل شده، معضلی که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت، سلامت شهروندان رشتخواری را نیز تهدید می‌کند.

 

در همین رابطه با گفتگو با چند تن از شهروندان رشتخواری موضوع پر حاشیه سگ‌های ولگرد را مورد بحث و تحلیل قرار دادیم.

 

یعقوب زاده، شهروند ساکن شهر رشتخوار وجود سگ‌های ولگرد را علاوه بر ایجاد ترس برای شهروندان یکی از عوامل بروز بیماری‌های خطرناک دانست و اظهار داشت: با وجود سگ‌های ولگرد هیچ خانواده‌ای جرات حضور در پارک‌ها و فضای سبز شهری را دیگر ندارد.

 

حسین زاده شهروند دیگر و از کسبه این شهرستان در این رابطه اظهار داشت: سگ‌های ولگرد با صداهایی که در طول شب در کوچه‌ها و خیابان‌های سطح شهر به راه می‌اندازند، خواب را از چشم خانواده‌ها گرفته‌اند.

 

وی در ادامه افزود: حضور سگ‌های ولگرد در آبنما‌ها به دلیل گرمای هوا از دیگر معضلات شهر رشتخوار است،که این موضوع عامل بروز بیماری‌های خطرناک خواهد بود.

 

نوری شهروند دیگر رشتخواری در این رابطه به خبرنگار ما گفت: تشدید حضور سگ‌های ولگرد در سطح شهر رشتخوار به اندازه‌ای زیاد شده است، که سگ‌های ولگرد به صورت گله‌ای و دست جمعی در سطح شهر تردد دارند.

 

سیدهادی، جوان رشتخواری و از کسبه این شهر نیز در رابطه با موضوع سگ‌های ولگرد ضمن درخواست رسیدگی جدی از سوی مسئولین مربوطه گفت: موضوع حضور سگ‌های ولگرد و برهم زدن آسایش مردم تاکنون به تعداد بسیاربالایی از طریق رسانه‌ها به گوش مسئولین رسانده شده؛ اما متاسفانه تاکنون شاهد رسیدگی از سوی مسئولین در چند ماه اخیر نبوده‌ایم.

 

خانم ساکن مسکن مهر رشتخوار نیز در گفتگو با خبرنگار ما ضمن درخواست رسیدگی جدی مسئولین شهرداری و شورای شهر در این رابطه گفت: پرسه زنی و آزار و اذیت‌های سگ‌های ولگرد علاوه بر نبود ایجاد آسایش در محل زندگی امکان تردد به سطح شهر را برای بانوان بسیار دشوار و ناراحت کننده کرده است.

 

در همین رابطه با سید حمید موسوی، مسئول خدمات شهر شهرداری رشتخوار و نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشتخوار در این رابطه گفت: معضل حضور سگ‌های ولگرد در شهر رشتخوار هم اکنون در حال پیگیری است و منتظر بسته شدن قرار داد با بخش خصوصی در این رابطه هستیم.

 

امیدواریم مسئولین محترم در مجموعه شهردرای شهر رشتخوار  هر چه سریع‌تر این موضوع مهم و درخواست چندیدن باره شهروندان این شهر را جامع عمل پوشانند.

 

انتهای پیام/