به گزارش صبح توس؛ محمد علی نبی پور ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات اقامتگاه‌های بوم‌گردی این شهرستان که در فرمانداری گناباد برگزار شد، ضمن انتقاد به عدم تبلیغات مناسب برای معرفی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، گفت: رفع این مشکل نیازمند مشارکت همه دستگاه‌های این شهرستان است.

 

وی با اشاره به اینکه هزینه آب و برق اقامتگاه‌های بوم‌گردی با تعرفه‌های کنونی در گناباد بالاست، ادامه داد: محاسبه هزینه‌های مذکور باید با تعرفه گردشگری مورد توجه صورت گیرد.

 

فرماندار گناباد با اشاره به این نکته که متاسفانه نرخ انواع غذاهایی که در اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی عرضه می‌شود، پایین و کفاف هزینه مواد اولیه و نیروی انسانی را نمی‌دهد، ادامه داد:  صدور مجوزهای جدید برای اقامتگاه‌های بوم‌گردیف دردی را دوا نمی‌کند، باید حمایت کافی از مراکز فعال این بخش صورت گیرد تا تعطیل نشوند.

 

نبی پور بر نقش تبلیغات و اثرگذاری آن تاکید و تصریح کرد: متاسفانه تبلیغات میدانی مناسبی درسطح شهرستان صورت نگرفته است که در این مورد باید به ما کمک شود.

 

وی گردشگری را یک صنعت دانست و افزود: تشکیل یک انجمن صنفی گردشگری در گناباد ضروری است، چراکه این انجمن با هم‌افزایی که ایجاد می‌کند، می‌تواند بسیاری از مشکلات را از پیش رو بر دارد.

 

فرماندار گناباد در ادامه سخنان خود درخصوص تسهیلات صندوق کارآفرینان بیان کرد: اعتبارات این صندوق محدود و متمرکز بوده، صرفا امید بستن به منابع مالی این صندوق اشتباه است.

 

نبی پور بیان کرد: در حال حاضر پرداختی این صندوق متوقف شده است و امیدوارم با پیگیری‌هایی که انجام شده، تا پایان شهریور به کسانی که پرونده آنها تکمیل است، وام پرداخت شود یا حداقل نسبت به تعیین تکلیف اقدام شود.

 

وی در پایان به کم کاری موجود در تبلیغات میدانی برای جاذبه‌های گردشگری گناباد اشاره و خاطرنشان کرد: شکل دصحیح برخورد با گردشگر، استفاده از تنوع غذاهای بومی و ارتقاء کیفیت غذا در مراک گردشگری این شهرستان ضروری است، علاوه بر این، با استفاده از پتانسیل فضای مجازی می‌توان به گسترش ورود گردشگر کمک کرد.

 

انتهای پیام/