به گزارش صبح توس؛   صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین محلی شهرستان رشتخوار جلسه برنامه ریزی گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات فرمانداری رشتخوار برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمد کشتگر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه درسپاه ناحیه شهرستان رشتخوار گفت: یکی از مفاهیم زیبا در زندگی امام علی(ع) توجه به شهدا و خانواده شهدا بود.


 

وی با اشاره به اینکه باید از فضای معنوی هفته دفاع مقدس استفاده کامل را برد، با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در این رابطه، گفت: امروز ما همگی باید هنجارهای انقلاب اسلامی را بیش از پیش حفظ و حراست کنیم.

 

 

وی با تاکید بر اینکه امروز هر چه داریم به برکت رشادت ها و مجاهدت های رزمندگان دوران دفاع مقدس بوده است، افزود: هشت سال مقاومت و ایستادگی رزمندگان اسلام در برابر قدرت‌های جهان امروز بزرگی و عظمت را به ملت و مردم ایران هدیه کرده است.

 

در ادامه این مراسم خالقداد عرب، فرماندار شهرستان رشتخوار گفت: از خودگذشتگی رزمندگان دلاور در دوران دفاع مقدس تمام قدرت های دنیا را که با هم متحد و علیه کشور ایران شده بودند را به زانو در آورد.


 

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس به عنوان یک سنبل و نماد در کشور شناخته می شود، یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس باید فضای شهر به سمتی برود که یادآوری آن ایام بار دیگر زنده و شهر حال هوای آن دوران را بگیرد.

 

 

وی با توجه به اهمیت هفته دفاع مقدس بر بازگو کردن رشادت های و اخلاص رزمندگان در بین دانش آموزان تاکید کرد و افزود: باید طوری برنامه ریزی شود تا جوانان و نوجوانان ما بیشتر با رشادت ها، فضای معنوی و اخلاصی که بین رزمندگان در آن دوران وجود داشت، آشنا شوند.

 

 

محمد چوپی رئیس شورای شهر رشتخوار نیز ضمن تبریک ایام عید قربان و غدیر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس حرکت رزمندگان در دوران دفاع مقدس را استقلال طلبی و دین خواهی رزمندگان عنوان کرد و افزود: دفاع رزمندگان ما دفاع از استقلال، دین، میهن، و ناموس بود.


 

وی با اشاره به اینکه دروان دفاع مقدس تنها جنگی درتاریخ کشور است، که در آن حتی یک وجب از خاک میهن عزیزمان به دست دشمن نیفتاد، اظهار داشت: امروز باید تلاش کرد تا هفته دفاع مقدس به عنوان کلاسی برای درس آموزی جوانان کشور باشد.
 

 

رئیس شورای شهر رشتخوار با اشاره به اینکه امروز دشمن تنها به دنبال کم رنگ کردن ویژگی های دفاع مقدس است، بیان داشت: بحث دفاع باید پررنگ و این چشمه همیشه پرجوشش باشد؛ چرا که دشمن همچنان حضور دارد و در تلاش برای کم رنگ کردن ارزش‌های دفاع مقدس است.


 

انتهای پیام/