امیر مسروری رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: مقام معظم رهبری طبق سنوات هر ساله برای گروه های مختلف سیاسی و تمام حجاج پیامی ارائه کردند تا در فضای همبستگی جهان اسلام این پیام صدای انقلاب اسلامی و مسلمین در میان تفکرات، گروه ها و فرق اسلامی باشد که حول محور واحد توحید گرد هم آمده اند.

 

وی افزود: معمولا رسم این است که در پیام از ظرفیت حج برای دفاع از مستضعفین جهان نکاتی را مقرر کنند لذا نامه امام خامنه ای پس از غیبت یک دوره ای ایران در مراسم حج دارای پیام خاصی بود و در آن به رکن بسیار مهم وحدت مسلمین حول موضوع فلسطین اشاره شده است.

 

رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام با اشاره به نکاتی از جمله آشوب های جهان اسلام که دامنه وسیعی از جهان اسلام را فرا گرفته و همچنین توجه مردم به فرصت عظیم حج به عنوان حج سیاسی و عبادی گفت: در پیام مقام معظم رهبری وقتی مسئله فلسطین و مقاومت مطرح شد نشان دهنده اهمیت مقاومت است چراکه فلسطین محور و اساس مقاومت است.

 

وی افزود: حمایت حکومت شیعه ازمحور فلسطین نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی نه تنها دنبال فرقه گرایی نیست بلکه در پی حمایت و دفاع از مستضعفین در هر نقطه عالم است و پیکان حمله در موسم حج به سمت آمریکا و استکبار نشان می‌دهد آن فتنه ای که جریانات حاکم عربی نسبت به تشکیل ائتلاف عربی و آمریکایی یا اسلام آمریکایی شکل گرفت موجب خیانت های بزرگ در جهان اسلام خواهد شد.

 

پیام رهبری صدای انقلاب اسلامی در دفاع از مستضعفین بود

 

مسروری با بیان اینکه حهان اسلام دچار بیماری شده که عوامل استکبار آنرا در منطقه انتقال داده اند تصریح کرد: هر روز  شاهد کشتار مردم بی گناه در نقاط مختلف جهان اسلام به واسطه بیماری تکفیر، افراط گرایی، تروریستی و خشونت هستیم اظهار کرد: باتوجه به اهمیت آن مقام معظم رهبری نسبت به این موضوع نیز هشدار داده اند و تذکر دادند که جهان اسلام هزاران سال کنار هم زندگی کرده اند لذا عالمان باید این مسئله را جدی بگیرند و با گسترش بیماری تکفیر برخورد کنند.

 

وی ضمن تأکید بر این مطلب که تنها درمان این بیماری برای کنترل و از بین رفتن امید بستن به علما و جوانان است افزود: داعش روزی  از غربی ترین نقطه سوریه تا شرقی ترین نقطه عراق، آفریقا و آسیا حضور مستقیم نظامی داشت اما امروز کنترل شده است و محور مقاومت باید آن را درمان کند.

 

رئیس اندیشکده مطالعات جهان اسلام با اشاره به لزوم عدم وابستگی حاکمان جهان اسلام و عزم جدی برای حل مسائل این تمدن عظیم که در برابر غرب ایستادگی کرده خاطرنشان کرد: جهان اسلام در گذشته با ارسال اندیشه و انتقال فرهنگ اسلامی، تفکر قرون وسطی را به لرزه درآوردلذا کشورهای غربی به این نتیجه رسیده است که برای سقوط تمدن عظیم اسلامی بهترین راهکار آندلس سازی و پوچ نشان دادن فرهنگ اسلامی است.

 

وی افزود: مهم ترین نکته در فرمایشات رهبر معظم انقلاب این است که محور کنش جریان اسلام باید محور حمایت از فلسطین باشد و در این راستا پایان و توقف کشتار مسلمین دارای پیام است که باید برای پایان دادن به مسئله تکفیری ها و افراط گرایی تروریسم در منطقه باید اسرائیل به عنوان منبع فساد از بین برود.

 

انتهای پیام/