سردار حسین سلامی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به نقش شهدای دفاع مقدس و شهدای دفاع از حرم اهل بیت(ع)، اظهار کرد: بدون تردید چنانچه فداکاری و ایثار این مردان بزرگ نبود اکنون تاریخ کشور ما یک چهره و تصویر دیگری داشت.

 

وی افزود: اکنون با شهادت و رشادت و جانبازی و فداکاری شهدا هم استقلال کشور ما تامین شده و هم دشمنان اسلام و ایران متوجه شدند که این کشور تسلیم پذیر نیست.

 

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در حقیقت امنیت و بازدارندگی و اقتدار کشور ما محصول این شهادت‌هاست، عنوان کرد: شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم اهل بیت(ع) توانستند یاد بدهند و این نظریه را در تاریخ کشور ما و جهان اثبات کنند که اگر ملتی بر اندوخته ها و توانمندی های داخلی خود تکیه کند، پیروز می شود.

 

وی ادامه داد: شهدای ما بر خدا توکل کردند، بیرق ایمان را به دوش گرفته، از ولی فقیه تبعیت کرده و به ما آموختند اگر ملتی با تکیه بر هدایت های رهبر دینی در تاریخ پیشروی کند هیچ وقت آسیب نخواهد دید؛ در واقع شهدای ما بهترین مصداق این فرمایش امام راحل «پشتیبان ولی فقیه باشید تا به شما آسیبی نرسد»، بودند.

 

سردار سلامی ضمن گرامی‌داشتن یاد و خاطره شهید حججی و دیگر شهدای دفاع از حرم اهل بیت(ع)، تصریح کرد: شهدای دفاع مقدس توانستند راهی را باز کنند برای همه جوان ها و نسل های بعد از خودشان تا آنان بدانند راه عزت و سعادت مسلمانان از مسیر جهاد و استقامت و ایستادگی عبور می کند؛ شهید حججی ها نتیجه سبک زندگی به روش شهدای دفاع مقدس هستند.

 

وی در پایان تصریح کرد: دشمنانی که امروز در مقابل مسلمانان به صف ایستاده اند تا ما را از بین ببرند، جز قدرت، زبان دیگری را متوجه نمی شوند و چنانچه شهدا دشمنان را آزاد می گذاشتند،  مطمئنا سرنوشت جهان اسلام را به دست می‌گرفتند.

 

انتهای پیام/