به گزارش صبح توس، حجت الاسلام والمسلمین  میری امام جمعه مه ولات در خطبه های نماز عید سعید قربان شهرستان مه ولات با تبریک این عید بزرگ، گفت: عید سعید قربان از اعیاد بزرگ اسلامی است که خداوند به واسطه سربلندی حضرت ابراهیم(ع) از امتحانی بزرگ آن را برای بشریت مقرر کرد.

محمد علی میری در خطبه اول مراحل امتحان حضرت ابراهیم خلیل را در سه مرحله عنوان کرد و گفت:مرحله اول جانی بود که حضرت ابراهیم آتش نمرودیان را با جان دل قبول کرد واراده پروردگار متعال ایشان را از آتش سرافراز و سالم بیرون آورد.

وی با اشاره به مرحله دوم امتحان مالی بوده یاداور شد:آخرین مرحله امتحان تنها قربانی تنها اولادش بود وقتی حضرت اسماعیل را به قربانگاه بردند و به پاس سربلندی حضرت ابراهیم(ع) ازاین مراحل خداوند علاوه بر مقام نبوت و رسالت، حضرت ابراهیم(ع) رابه مقام امامت رساند.

حجت الاسلام والمسلمین میری الگوی رفتاری حضرت ابراهیم(ع) را برای بشریت لازم دانست و تاکید کرد: انسان برای تعالی باید از خود، هوای نفسانی و مادی بگذرد تا خداوند او را به درجات بالا برساند.

امام جمعه مه ولات روز عید قربان را تجدید عهد با خداوند متعال عنوان کرد و گفت: عید قربان، قربانی کردن نفسانیات و تجدید عهد با خداوند است تا انسان به درجات بالای معنوی برسد.

ناطق در خطبه دوم با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به حجاج بیت اله حرام گفت:مردم و مومنین و نمازگزاران جهان اسلام را به وحدت و شناخت توطئه های استکبار جهانی را متذکر شد.

وی با اشاره به مصیبت های امروز جهان اسلام و فتنه های جریان های تکفیری و وهابی جهان اسلام را فرا گرفته افزود: متأسفانه امروز جهان اسلام در این روز عید با مصیبتی به نام جریان های تکفیری و وهابی روبرو است که طعم شیرین این روز را به جان مسلمانان تلخ کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین میری با بیان اینکه شهرستان نیازمند همکاری و همیاری سرمایه داران در زمینه اشتغال جوانان است تصریح کرد:یکی از موضوعات مهم شهرستان مسئله اشتغال جوانان است که می توان با ایجاد کارخانه و کارگاه های تولیدی در ناحیه صنعتی زمینه اشتغال خیلی از جوانان مه ولاتی را فراهم کرد

امام جمعه مه ولات افزود: افراد سرمایه دار می توانند در این زمینه یاری رسان  شهرستان باشند و با ایجاد چند کارخانه صدها بیکار را مشغول به کار کنند.

انتهای خبر/