محمدرضا وثوقیان به خبرنگار صبح توس؛ در خصوص وضعیت ورزش شهرستان درگز گفت: در شهرستان درگز 25 هیئت ورزشی وجود دارد که 15 هیئت در وضعیت فعال و 10 هیئت در وضعیت نیمه فعال هستند.

 

وی افزود: هیئت گلف، رشته‌های رزمی، انجمن‌های ورزشی، اسکیت، نابینایان، بدمینتون جزو هیئت‌های نیمه فعال شهرستان درگز محسوب می‌شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: هیئت شطرنج، والیبال، فوتبال، تنیس روی میز و کوهنوردی شهرستان درگز، ازجمله هیئت‌های فعال دارای عنوان نمونه استانی (استان خراسان رضوی) هستند.

 

رییس اداره ورزش و جوانان درگز با اشاره به اینکه روزانه هزار نفر از شهروندان درگز از اماکن ورزشی استفاده می‌کنند؛ گفت: سرانه ورزش در درگز یک متر است که نسبت به آمارهای استانی مناسب است.

 

وی افزود: غیر از تعمیرات امکانات و سالن‌های ورزشی کمبودی در شهرستان احساس نمی‌شود؛ اما یک سالن ورزشی با امکانات استفاده تماشاچیان برای برگزاری مسابقات، به‌شدت احساس می‌شود.

 

سهم 200 هزارتومانی ورزش در سبد خانواده‌های درگزی

 

وثوقیان بابیان اینکه در درگز، سهم هزینه ورزش در سبد مصرف خانوار 200 هزار تومان است؛ درباره اهمیت حضور خانواده‌ها در ورزش‌های مختلف گفت: بخش بزرگی از طلاق شهرستان درگز به علت اعتیاد رخ می‌دهد.

 

وی ادامه داد: ازآنجاکه پیگیری و توجه به ورزش در خانواده‌ها، اعتیاد را کاهش می‌دهد؛ بنابراین ورزش سبب تحکیم خانواده‌ها می‌شود.

 

رییس اداره ورزش و جوانان درگز به یکی از آفت‌های ورزش در درگز اشاره کرد و گفت: واگذاری سالن‌ها و یا امکانات ورزشی به بخش خصوصی همراه با بستن قراردادهای آن با استان، مشکلاتی را با ادارات شهرستان‌ها ایجاد می‌کند.

 

وی با تأکید به اینکه بخش خصوصی در درگز امین خوبی برای امکانت ورزشی واگذارشده در این شهرستان نبوده است؛ افزود: بازدیدها از امکانات و سالن‌های واگذارشده به بخش خصوصی تشدید می‌شود و به‌زودی امکانات ورزشی دولتی به‌ هیئت‌های ورزشی واگذار می‌شوند.

 

انتهای پیام/