اکبر کارگر به خبرنگار صبح توس اظهار کرد: بسیج سازندگی، با بیش از 2000 نفر روز در ایام تابستان، در منطقه محروم درگز مشغول سازندگی و خدمت‌رسانی به مردم این منطقه بودند.

 

وی ادامه داد: توزیع سبد کالا، اعزام گروه‌های پزشکی، پهن کردن سفره‌های اطعام در مناسبت‌های مختلف و پاک‌سازی تفرجگاه‌های مختلف شهرستان درگز، تنها بخش کوچکی از خدمات جهادگران بسیجی عرصه سازندگی است.

 

وی افزود: مرمت و بهسازی امامزاده، مدارس، منازل افراد محروم و مساجد شیعی و اهل سنت در کنار آموزش مشاغل فنی و حرفه ای از دیگر فعالیت‌های عمرانی، اقتصادی و فرهنگی بسیج سازندگی در شهرستان درگز بود.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه درگز گفت: حتی در سیل اخیر منطقه درگز، گروه‌های جهادی بسیج از همان لحظه وقوع سیل در محل‌های سیل‌خیز حضور یافتند و خدمات ارزنده‌ای در جهت اطلاع‌رسانی، خروج مردم از مناطق مستعد سیل، تجسس مفقودین احتمالی، پاک‌سازی محیط‌های سیل زده و تهیه آب آشامیدنی به سیل‌زدگان ایفا کردند.

 

وی ادامه داد: بعد از سیل نیز گروه‌های جهادی بنا به درخواست اداره آب و فاضلاب روستایی این شهرستان، جهت انتقال آب به روستای قزلق، لوله‌کشی 4 کیلومتری را به انجام رساندند.

 

کارگر اذعان داشت: اهالی بسیاری از روستاها و مناطق محروم درگز در همه ایام سال و به‌خصوص تابستان شاهد حضور جوانان و نوجوانان جهادگر بسیجی هستند.

 

وی افزود: خدمت‌رسانی این افراد که بانام اردوهای جهادی طی چند سال گذشته در مناطق محروم درگز صورت می‌گیرد؛ همواره مایه امید در بین اهالی محروم درگز است.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه درگز گفت: از اول سال جاری تاکنون حدود 500 بسیجی در اردوهای جهادی شهرستان درگز شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام/