به گزارش صبح توس؛ مراسم اهداء ۱۴۰۰ فقره سند واگذاری عرصه املاک مسکونی و تجاری افراد کم درآمد و محروم واجد شرایط  در توابع دو شهرستان رشتخوار و خواف در شهر جنگل، شهرستان رشتخوار، با حضور محمد سعیدکیا، ریاست بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور و جمعی از مسئولین استانی و محلی این شهرستان در مسجد جامع شهر جنگل برگزار شد.

 

 

در ابتدای این مراسم فرماندار شهرستان رشتخوار، امام جمعه شهر جنگل، نماینده کشاورزان بخش جنگل  این شهرستان نیز به ایراد سخنرانی در رابطه با مشکل چندین ساله املاک مسکونی، تجاری و کشاورزی در این شهر پرداختند.

 

 

در حاشیه این مراسم، محمد سعیدکیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی کشور، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان باهنر و رجایی و تبریک ایام عید قربان و غدیر در جمع پرشور مردم جنگل رشتخوار با توجه به مشکل چندیدن ساله مردم این شهر در رابطه با اسناد مسکونی و تجاری، گفت: ما تمایل تحویل تمام اسناد را به مردم شهر جنگل داریم اما باید روال قانونی و پیگیری از سوی خود مردم صورت بگیرد.

 

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ارزش ریالی استاد واگذاری در شهر جنگل رشتخوار بیش از 160 میلیون ریال است، افزود: 4 هزار فقره از اسناد ملکی در شهر جنگل رشتخوار نیز باید تنظیم و به مردم این شهر واگذار شود.

 

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی مردم در رابطه با وضعیت قنات‌ها شهر جنگل نیز گفت: با وجود اینکه مسئله قنات‌ها مرتبط با بنیاد مسکن نیست، اما پیگیری‌های لازمه در این زمینه با مطرح کردن آن با مسئولین منابع طبیعی انجام خواهد شد.

 

 

سعیدکیا در ادامه با اشاره به خشکسالی حاکم بر شهرستان رشتخوار و وضعیت بیکاری موجود در این شهرستان نیز گفت: از سوی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای اینکه در روستاها کار و خدمت شکل بگیرد، با استانداران کشور و بانک سینا و بنیاد علوی تفاهم نامه ای امضا شده که در این تفاهم نامه کارآفرینان روستایی طرح‌های خود را به فرمانداران و استاندران به ما ارائه و طرح در صورت تکمیل بودن توسط بانک بررسی خواهد شد.

 

 

وی در همین رابطه و ادامه این خبر از اعطای وام با سود  8 درصدی به طرح‌های روستایی خبر داد و افزود: 5 درصد از سود این وام‌ها توسط بنیاد علوی و 5 درصد دیگر آن هم توسط معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری پرداخت خواهد شد، و کارآفرینان وام با سود 8 درصد دریافت خواهند کرد.

 

رئیس بنیاد مستضعفان کشور از در حال اجرا بودن این طرح در استان خراسان رضوی خبر داد و یادآور شد: هم‌اکنون 80 طرح کارآفرینی در خراسان رضوی مطرح و بیش از نیمی از این طرح‌ها هم‌اکنون موافقت گرفته است.

 

 

انتهای پیام/