به گزارش صبح توس؛ مسئولان شهرستان بجستان امروز با حضور در روستای سردق از خانه بهداشت این روستا که با اعتباری بالغ بر 360 میلیون ریال بهسازی شده بود دیدن کردند و در ادامه حضور خود در این روستا زمین ورزشی که با اعتبارات دهیاری در مساحتی به وسعت هزار و 750 متر مربع با اعتباری بالغ بر 120 میلیون ریال افتتاح کردند.

 

دومین ایستگاه مسئولان شهرستان بجستان کیلومتر 3 جاده روستای فخرآباد به منصوری بود که با حضور در چاه موتور مهریزی، طرح آبیاری قطره ای این چاه موتور با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 20 میلیون ریال" 800 میلیون آن توسط خود مالک و 3 میلیارد و 220 میلیون آن از محل اعتبارات بلاعوض دولتی" در وسعت 46 هکتار  افتتاح شد.

 

در ادامه افتتاحات آخرین روز از هفته دولت فرماندار، امام جمعه، مسئولان شهرستانی و تعدادی از مسئولان محلی با حضور در روستای مرندیز از نمایشگاه اقتصاد مقامتی و توانمندی زنان روستایی که به مناسبت هفته دولت در مسیر تردد زائرین بارگاه رضوی دایر بود دیدن کردند به گفته محمود اسماعیل زاده، مسئول گروه جهادی سفیران همدلی روستای مرندیز این نمایشگاه در راستای شناسایی توانمندی زنان روستایی دایر شد و همراه با برنامه ها، بازی های محلی و ایستگاه صلواتی است.

 

در حاشیه این نمایشگاه اقتصاد مقامتی و توانمندی زنان روستایی پارک پاکزاد روستای مرندیز واقع شده که قدمت 15 ساله ای دارد که با مشارکت مردمی نهال کاری شده بود، سال گذشته دهیاری این روستا آبیاری این پارک را با اعتباری 80  میلیون ریالی قطره ای کرد و امروز در راستای تسطیح  و فضا سازی این پارک با هزینه کرد 900 میلون ریال از محل اعتبارات توسعه روستایی، آماده استفاده زوار و مردم روستای مرندیز قرار گرفت.

 

شهر یونسی آخرین ایستگاه اخرین روز دولتی ها بود، در اولین قدم، مسئولان شهرستان و محلی با حضور در محل چاه آب شرب این شهر که در دهه فجر سال گذشته کلنگ خورده بود و بعد هزینه کرد یک میلیارد و 200 میلیون مرحله استصحال آب شیرین را سپری کرد، دیدن کردند"به نقل از رئیس آبفای شهرستان بجستان این پروژه سه میلیارد و 500 میلیون اعتبار برای تکمیل آن لازم است".

 

دومین پروژه آب و فاضلاب در این شهر احداث ساختمانی با زیر بنای 90 و اعتبار800 میلیون ریالی بود"این پروژه در محل مخزن هوایی تامین آب شرب یونسی که در حال حاضر با وجود منابع بتنی بلا استفاده قرار گرفته است احداث می شود" کلنگ آن توسط امام جمعه بجستان به زمین خورد.

 

در این شهر یک واحد به نمایندگی از 26 واحد مسکونی شهری و روستایی شهرستان بجستان که توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) سرجمع با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 900 میلیون ریال برای مدد جویان احداث شده بود افتتاح شد این 26 واحد مسکونی طی یک سال گذشته و از هفته دولت سال 95 تا همین هفته در سال 96 با تامین اعتباری 2 میلیارد و 700 میلیون بصورت بلاعوض و 3 میلیارد و 200 میلیون به صورت وام مسکن روستایی احداث شد.

 

تعمیر و بازسازی 73 واحد مسکن با اعتباری بالغ بر 820 میلیون ریال، احداث 40 واحد سرویس بهداشتی و حمام با اعتباری بالغ بر433 میلیون ریال  و  29 مورد کمک به تکمیل واحدهای نیمه تمام و فضا های خودکفایی با اعتباری بالغ بر 310 میلیون ریال و همه بصورت بلا عوض  از دیگر پروژه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) بجستان بود که طی یک سال گذشته به بهره برداری رسید.

 

دو پروژه پایانی این شهر پروژه‌های شهرداری یونسی بود که یک مورد آن بهسازی به وسعت 1100متر مربع در مزار شهدای این شهر و با اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال بود که به بهره برداری رسید.پروژه بعدی شهرداری یونسی کلنگ زنی ساختمان آمفی تئاتر با  وسعت 320 متری و ظرفیت بیش از 150 نفر بود که پیش بینی هزینه 4 میلیارد ریالی برای این پروژه شده است.

 

انتهای پیام/