به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در جمع ارکان مسجد که در مصلی الغدیر تربت جام برگزار شد با اشاره به اهمیت و جایگاه مساجد گفت: مهمترین پایگاه اجتماعی مسجد است که کشور را صاحب قدرت و امنیت کرده؛ اما متاسفانه دولت به اندازه ای که بهره می برد به این مکان کمک نمی کند و غافل هستند که امنیت جامعه به حاطر حضور و نقش مسجد است.

 

حجت الاسلام طاهری افزود: مسجد یک دانشگاه و مجموعه بزرگ و گسترده که می تواند در همه عرصه ها فعالیت کند و بزرگان سیاسی اگر اهل خدمت باشند از قدرت این پایگاه مستحکم احساس آرامش می کنند.

 

وی با اشاره به افزایش منکرات در جامعه بیان داشت: امروز شاهد گسترش منکرات در جامعه هستید و این امر به دلیل کم توجهی به مساجد است و باید معروف از این مکان شروع شود و جامعه را پوشش دهد، مسئولان برای تقویت این پایگاه کم کاری کردن و می بینیم نماینده مجلس در شهری دیگر نسبت به مسجد توهین می کند و نمی داند که خاصیت و نقش این مکان چیست.

 

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: شورای فرهنگی مساجد باید بیش از این فعال شود و خروجی برنامه های مساجد حضور پر شور مردم در نماز جمعه است.

 

وی تاکید کرد: مهمترین رکن مسجد تابلو تفسیر قرآن است که مردم بدانند سنگر قرآن کجاست و بهترین شیوه جذب افراد به مسجد خوش اخلاقی با جوان است.

 

امام جمعه تربت جام عنوان داشت: تعدادی از مساجد شهرستان نیم ساز و در حال ساخت است که خیرین با تشکیل مجمع خیرین مساجد به کمک آنها بیایند و نشان دهند آمادگی دارند برای خدا خانه بسازند.

 

حجت الاسلام طاهری بیان داشت: در مسجد باید وحدت را تقویت کرد و نباید اجازه دهیم در مساجد به مقدسات شیعه و اهل سنت اهانت شود و امروز داعش که با نام اسلام فعالیت می کند به فقه اسلام عمل نمی کند؛ براساس فقه همه مذاهب اسلامی آنان مسلمان نیستند.

 

امام جمعه تربت جام ادامه داد: امروز اگر کسی به مولویان اهل سنت اهانت کند وظیفه شیعیان است که از مولوی حمایت کنند و اگر شخص یا گروهی به شیعیان اهانت کرد بر اهل سنت واجب است حمایت کنند.

انتهای پیام/