به گزارش صبح توس؛ رضا احمدی  پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح دومین خانه بهداشت روستای جزین اظهار کرد:  حوزه سلامت از بدو انقلاب مورد توجه  دولت مردان قرار داشته است و این توجه در دولت یازدهم بیشتر شد تا جایی که از اولویت دهم به اول و دوم ارتقا/ئ پیدا کرد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گنابادضمن اشاره به جشنواره عمران و سلامت افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جشنواره عمران و سلامت موفق شد که بیش از 30 دانشگاه در آن شرکت کرده بودند، جزء هفت دانشگاه برتر قرار گیرد.

 

وی به عواقب بیماری دیابت و جمعیت پنج میلیونی مبتلابه این بیماری پرداخت و ادامه داد: خانه بهداشت در روستاها نقش بی بدیل در راستای مبارزه با دیابت داشته است، بخش دیالیز بیمارستان بجستان با سه بیمار فعالیت خود را شروع کرد در صورتی که هر سه بیمار دچار دیابت هم بودند و این بر عمق بیماری ها می افزاید و کار سخت می شود.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان کرد: بعد از انقلاب خانه بهداشت و کلمه بهورز تبدیل به برندی شد که الگو برداری دیگر کشور ها ااز این ایده را به همراه داشت.

 

وی ضمن اشاره به عملکرد 15 خانه بهداشت وپنج مرکز بهداشتی در شهرستان بجستان عنوان کرد: بیماری های واگیر و عفونی در بجستان و گناباد با فعالیت همین مراکز ریشه کن شد و باید به سمتی حرکت کنیم که بیماری های غیر واگیر کم شود.

 

احمدی به فعالیت های حوزه سلامت دولت در شهرستان های بجستان و گناباد پرداخت و اظهار کرد: در مرکز بهداشت روستای جزین و در داروخانه این مرکز پیش از این، 200 قلم دارو توزیع میشد و امروز این مقدار به بیش از 430  قلم رسید و یک روز در هفته حضور دندانپزشک در این مرکز از برکات نظام و خدمات دولت در این روستا است.

 

وی خاطرنشان کرد: سه دندانپزشک در شهرستان بجستان خدمات رسانی میکنند و با وجود تعهد 14 دانشجوی دندانپزشکی، طی سه ساله آینده درتمام مراکز بهداشتی حضور دندانپزشک را خواهیم داشت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پایان از مشارکت بسیج سازندگی در ساخت خانه بهداشت این روستا تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/