به گزارش صبح توس؛ علی رستمی فرماندار تربت جام ظهر امروز در جلسه شورای اداری تربت‌جام که در سالن شهید نصیری برگزار شدبا معرفی شهرستان در بخش های صنعت، کشاورزی، دامپروی و بهداشت درمان گفت: با اجرای سیاست های دولت برای کاهش مصرف آب در امور کشاورزی که باعث شد 35 درصد سطح زیر کشت کاهش پیدا کند اما تولیدات کشاورزی کاهش نیافت و همچنان این شهرستان رتبه اول را تولید گندم و خربزه در استان خراسان رضوی دارد.

رستمی با اشاره به قابلیت گردشگری شهرستان افزود: مجموعه آثار تاریخی شیخ جام برای ثبت یونسکو آماده شده و برای ادامه کار درخواست همکاری دستگاه  های کشوری است.

وی بیان داشت: در حوزه امنیت اجتماعی، فردی، مرزها و سرزمینی اقدامات شایسته صورت گرفته که از رشد هزار و 200 درصدی کشف مواد مخدر برخور داریم.

فرماندار تربت جام تصریح کرد: این شهرستان صنعتی شدن را تازه آغاز کرده و امروز شهرک صنعتی شهر نصرآباد و تربت جام آماده راه اندازی وسرمایه گذاری بخش خصوصی شده است.

رستمی ادامه داد: فاز دوم شهرک صنعتی تربت جام با گاز رسانی که صورت گرفته مشکلی برای فعالیت ندارد و امید است این شهرستان با توجه به منابع بسیار معدنی مانند عرصه کشاورزی در رتبه های بالا قرار گیرد.

وی با توجه به مشکل اشتغال جوانان خاطرنشان کرد: هنرمندی مدیران است که با کارآفرینی و توان محلی قابلیت ها اشتغال را فعال کندتامساله اشتغال حل شود.

فرماندار تربت جام عنوان داشت: این شهرستان با قابلیت های بسیاری که در حوزه کشاورزی دارد لازم است صنایع مربوط به کشاورزی بیش از گذشته فعال شود و امروز در ذخیره سازی گندم توسط خش خصوصی رتبه اول استان خراسان رضوی را دارد.

رستمی با اشاره به نام گذاری شهر وحدت برای تربت جام ابراز کرد: این شهرستان با توجه به اینکه بیشترین مرز را در استان خراسان رضوی دارد ولی به همت نیروهای مسلح و اتحاد بین شیعیان با اهل سنت توانسته اند با اشراری که زمانی امنیت این منطقه را از بین برده بودند برخورد کنند و امروز در امنیت کامل فضای امنی ایجاد شده است.

انتهای پیام/