به گزارش صبح توس؛ جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت‌جام در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جلسه شورای اداری تربت‌جام که در سالن شهید نصیری برگزار شد گفت: امروز جهان اسلام نیازمند همدلی و دروی از تنش‌ها بوده و کشور عربستان به دنبال بهبود روابط با ایران است و امیدواریم حجاج با آرامش و سلامت به کشور بازگردند.

رحیمی با اشاره به گستردگی حوزه انتخابیه بیان داشت: دولت در حال تهیه لایحه افزایش نمایندگان است و حق مردم تایباد و باخرز داشتن یک کرسی در مجلس است و یک نماینده توان رسیدگی به مشکلات حوزه انتخابیه با 400 هزار نفر جمعیت را ندارد.

وی با اشاره به مسائل اقتصادی منطقه خاطرنشان کرد: سیستم پرداخت تسهیلات با کارمزد بالا باعث شده است که جامعه اهل سنت نتواند از این خدمات استفاده کنند و این موضوع باعث خروج سرمایه به خارج از شهرستان شده و لازم است بانک اسلامی تأسیس شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت‌جام با اشاره به خشک‌سالی‌های اخیر تصریح کرد: خشک‌سالی‌ها اخیر باعث شده دام‌پروری در منطقه در حال نابودی قرار گیرد و به این امر باعث ایجاد فقر و روی آوردن مردم به سمت اعمال خلاف قانون شده است.

رحیمی با اشاره به‌حق آب مردم بخش صالح‌آباد تربت‌جام گفت: دولت برای احداث سد دوستی مردم سه روستا را منتقل کرد و به آنان هیچ حقی برای استفاده از آب سد ایجاد نکرده و این امر باعث افزایش جمعیت مهاجران و حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ‌شده است.

وی با اشاره به وضعیت دهیاران عنوان داشت: دهیاران امنیت شغلی ندارند و باید اختیارات بیشتری به آن‌ها داده شود تا بتواند روستا را به‌خوبی مدیریت کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تربت‌جام با اشاره به توسعه ریلی شهرستان ابراز داشت: توسعه ریلی قرار بود از مسیر سنگ بست به دوغارون متصل شود که در حال حاضر تا فریمان رسیده است و الباقی روی کاغذ مانده است.

رحیمی با اشاره به مشکلات کشاورزان یادآور شد: اتکای مردم منطقه به صنعت کشاورزی است و تأخیر در پرداخت پول گندم خسارت‌های فراوانی به کشاورزی حوزه استحفاظی وارد کرده که تقاضایی پرداخت هرچه سریع‌تر مطالبات راداریم.

وی ادامه داد: زعفران به‌عنوان کالای پرسود در منطقه شناخته می‌شود که با خروج فله‌ای این محصول بيشترين خسارت متوجه كشاورزان شده و سود واقعي آن نصيب دلالان می‌شود و تنها راه جلوگیری از خسارت اختصاص اعتبار لازم جهت بومی‌سازی صنعت بسته‌بندی زعفران است.

انتهای پیام/