به گزارش صبح توس؛  دبیر مجمع بسیج ناحیه بجستان ساعاتی پیش در اجلاسیه این مجمع که در محل بیت الزهرا سپاه بجستان برگزار شد به اساس کار مجمع پرداخت و اظهار کرد:  اهدافی که این مجموعه دنبال میکند تحقق منویات مقام معظم رهبری و مطالبات بر زمین مانده‌ای ایشان است و یکی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری تحقق زندگی اسلامی است.

 

سرهنگ محمد حسینی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت فکری بسیج و پیشرفت اهداف نظام و امورات شهرستان ازدیگر اهداف این مجمع است که در همین راستا مقام معظم رهبری تاکید بر هیات اندیشه ورز و  استفاده راهبردی از این هیات یکی از امورالتی است که مجمع در آن فعالیت می‌کند.

 

مسئول دفتر تفکر واندیشه راهبردی بسیج ناحیه بجستان ضمن اشاره به ساختار مجمع بسیج شهرستان تصریح کرد: مجمع شهرستان بجستان در شش کارگروه موضوعی و هفت کارگروه اقشار در شهرستان در حال فعالیت است و در سال جاری نشست های این کارگروه‌ها فصلی شد که با کم شدن نشست ها در سال به دنبال کیفی سازی نشست ها رفتیم تا موثرتر باشد.

 

جانشین سپاه بجستان ضمن اشاره به مشکلات شهرستان بجستان اذعان کرد: مشکلات شهرستان در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت که مصوباتی هم در پی داشت و در خصوص سبک زندگی اسلامی خواسته شده تا به این موضوع توجه ویژه ای شود تا از بروز آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها جامعه جلوگیری شود.

 

 وی در ادامه به گزارشی از اخبار20:30 و جایگاه امروزه حیوانات در زندگی ایرانی ها پرداخت و عنوان کرد: امروز ما در برخی شهرها شاهد حضور سگ در خانه و در کنار خانواده جایگزین فرزند شده که با هزینه بالایی هم از این حیوانات نگه داری میکنند.

 

حسینی سبک زندگی غربی را یک آسیب دانست و خاطر نشان کرد: این نشست ها برای پیشگیری از ترویج سبک زندگی غربی که هیچ گونه سنخیتی با فرهنگ غنی ما مسلمانان و بالاخص ایرانی ها ندارد، است، و باید با ارائه برنامه مناسب توطئه های دشمنان برای غربی سازی جوامع ما خنثی کرد و جوامع را به سمت زندگی غنی ایرانی اسلامی پیش برد.

 

دبیر مجمع بسیج ناحیه بجستان در پایان سخنرانی گزارشی از فعالیت های سال گذشته خود را در مجمع بسیج شهرستان بجستان ارائه کرد.

 

انتهای پیام/