اسماعیل اسکندری در گفتگو با خبرنگار صبح توس گفت: مرکز فني و حرفه اي تربت جام از سال 70، با يک تيم سيار آموزش کار آموزان را شروع کرده و باايجاد 9 کارگاه و 25 رشته سالانه بيش ازدوهزار و 500 کارآموز را آموزش مي دهد تا با پرورش نيروي کار ماهر نياز بازار تامين شود.

 

اسکندري افزود: اين مرکز با ايجاد کارگاه هاي برق صنعتي و ساختمان، جوشکاري، اتومکانيک، تاسيسات، عمران، طراحي دوخت، هنرهاي تضميني، طلا و جواهرسازي، کارآموزان را آموزش و گواهي مهارت براي آنان صادر مي کند.

 

وي ادامه داد: براي گسترش آموزش هاي فني وحرفه اي در بخش خصوصي در قالب 25 آموزشگاه آزاد در رشته های مختلف از علاقه مندان ثبت نام به عمل مي آيد و کارآموزان مهارت هاي لازم را کسب مي کنند.

 

رئيس مرکز فني و حرفه اي تربت جام با اشاره به اهميت آموزش روستائيان تصريح کرد: تيم سيار مرکز فني و حرفه اي شهرستان تربت جام در راستاي اقتصاد مقاومتي و آموزش روستاييان، به مناطق محروم و کم برخوردار از فضاي آموزشي سفر وذآموزش هاي فني و حرفه اي را براي آنان برگزار مي کند تاشاهد اشتغال پايدار در روستا باشیم.

 

اسکندري خاطرنشان کرد: به دليل اينکه جامعه نيازمند نيروي ماهر و متخصص و روستا فضاي مناسب براي توسعه رشته هاي حرفه آموزي است، اين مرکز با درخواست بسياري از روستا مواجه مي شود که رسيدگي به همه روستاها با يک تيم کافي نيست.

 

وي ابراز داشت: تمام کساني که در دوره هاي آموزشي فني و حرفه اي ثبت نام مي کنند براي دريافت گواهي مهارت بايد در آزمون هاي ادواري اين مراکز شرکت و در صورت کسب نمرات قبولي موفق به دريافت گواهي حرفه آموزي مي شوند.

 

رئيس مرکز فني و حرفه اي تربت جام يادآور شد: تنوع دوره های آموزشي در رشته هاي مشاغل خانگي، توليد، بازاريابي و فروش از ويژگي هاي اين مرکز است که توانسته مخاطبان بسياري را جلب کنند.

 

اسکندري بيان داشت: آموزش حرفه اي کشت گلخانه اي، برق کار ساختمان درجه يک و پرورش قارچ دکمه اي در برنامه آينده اين مرکز قرار دارد که فضاي فيزيکي آن آماده شده است.

 

انتهای پیام/