به گزارش صبح توس؛ فرماندار بجستان شب گذشته در مراسم افتتاح پارلمان مشورتی بانوان شهرستان بجستان که در محل آمفی تئاتر کانون فرهنگی کودک و نوجوان شهرستان بجستان برگزاری شد، اظهار کرد: شهرستان بجستان بالغ بر 15 هزار نفر جمعیت زن دارد که در همه زمینه های سیاسی اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی فعالیت دارند و یکی از اقشار بسیار فعال شهرستان در حوزه اشتغال می باشند که با توجه به تلاش دولت تدبیر و امید بخش قابل توجهی از جمعیت زنان شهرستان به اشتغال پایدار نیز رسیده اند.

 

فرماندار بجستان افزود: در مجموع 34 درصد از اعتبارات اشتغال در طول چهارسال گذشته به حوزه بانوان شهرستان اختصاص یافته است و این تاکید رضوی، معاون مناطق محروم ریاست جمهوری در سفر به بجستان بود که بحث مشاغل خرد را تقویت کرد.

 

ابراهیمی افزود: با افتتاح پارلمان مشورتی بانوان نیز زمینه ای فراهم خواهد شد تا بتوان در تصمیم گیری‌ها و تصمیم سازیهااز نظر و ظرفیت آنان بهره برداری شود تا زمینه پویایی و حضور آنان در صحنه های مختلف نیز محقق شود.

 

فرماندار بجستان با اشاره به تشکیل پارلمان بانوان در بجستان گفت: 35 نفر از بانوان در این پارلمان عضو شده اند که میانگین سنی آنان 37 سال و با مدرک فوق لیسانس 32 درصد و لیسانس 60 درصد و فوق دیپلم دو درصد و دیپلم 6 درصد می باشند.

 

وی گفت: در هفته دولت 16 طرح با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد و 108 طرح عمرانی در دست اجراست و امروز 3 پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسید.

 

انتهای پیام/