به گزارش خبرنگار صبح توس؛ ابوطالب جوان امروز در جلسه ستاد گراميداشت هفته دفاع مقدس كه در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد با اشاره به ايثار گري ها و رشادت هاي رزمندگان اسلام گفت: هر مسئول بر اساس آمار بايد در كرسي بنشيند كه خون بهاي بيش از 10 شهيد است و اين صندلي رياست ثمره تلاش و مجاهدت هاي بسياري بوده و اگر شهدا نبودند وضعيت ايران اسلامي بدتر از عراق، سوريه و افغانستان بود.

 

جوان با اشاره به حضور کمرنگ مديران اجرايي در مجالس تجليل از شهدا تصريح کرد: شهدا مي توانستند فرماندار، شهردار و غیره باشند و براي رسيدن به قدرت تلاش كنند؛ آنها رفتند تا امروز اين كرسي ها در اختيار خدمتگزاران قرار گيرد كه حضور کمرنگ مسئولين ارشد شهرستان در مجالس باعث مي شود مسئولان کمتر به مقوله شهيد و شهادت توجه کنند و اين موضوع قابل پذيرش نيست.

 

وي با اشاره به پوشيدن لباس مقدس بسيج در هفته دفاع خاطرنشان کرد: حضرت امام(ره) افتخار مي کرد که بسيجي است و بر بازوان بسيجيان بوسه زد و اين سنت كه مسئولان در هفته دفاع مقدس لباس رزم بسيج را برتن مي كنند بسياري عالي  و در بالا بردن روحيه بسيجيان موثر است.

 

فرمانده سپاه تربت جام تاکيد کرد: پوشيدن لباس مقدس بسيج نماد و شاخص دفاع مقدس است و مسئولان و کارکنان ادارات در اين هفته با لباس بسيج در محل کار حاضر شوند.

 

جوان اعلام کرد: در دفاع مقدس برنامه هاي نمايش اقتدار و قدرت نيروهاي مسلح، تجليل از خانواده شهدا و ايثارگران، همايش بزرگ رزمندگان اسلام، نمايشگاه جبهه و جنگ، ويزيت رايگان، برپايي ايستگاه صلواتي، عطر افشاني مزار شهدا، برگزاري هشت يادواره شهيد و رونمايي از يادمان شهداي مدرسه در سطح شهرستان برگزار مي شود.

 

در ادامه احمد شافعي، معاون فرماندار تربت جام با اشاره به نياز جامعه و كم كاري هاي فرهنگي گفت: هفته دفاع مقدس فرصت خوبي است تا دستاوردهاي جبهه و جنگ به نسل هاي بعدي منتقل شود.

 

شافعي افزود: مديران موظفند در برنامه هاي اجرايي ستاد هفته دفاع مقدس با لباس بسيج، پررنگ شرکت کنند و عملکرد مديران در پايان اين هفته مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

 

وي بيان داشت: برپايي نمايشگاه دائمي دهکده مقاومت براي انتقال و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و نمايش دستاوردهاي جبهه وجنگ کار بسيار پسنديده و ارزشمندي است.

انتهای پیام/