به گزارش صبح توس؛ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح‌های مخابراتی جدید در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

 

این طرح‌ها همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید. 243 پروژه مخابراتی از طرح‌های به بهره برداری رسیده مربوط به مشهد مقدس و 56 پروژه مربوط به تربت حیدریه است.

 

همچنین 84 پروژه در نیشابور، 81 پروژه سبزوار، 32 پروژه گناباد، 34 پروژه تایباد، 21 پروژه چناران، 11 پروژه طرقبه و شاندیز، 34 پروژه قوچان، 48 پروژه تربت جام، 17 پروژه خواف، 2 پروژه فیروزه، 39 پروژه کاشمر، 17 پروژه بردسکن، 13 پروژه سرخس، 5 پروژه خلیل آباد، 10 پروژه رشتخوار، 3 پروژه جغتای، 16 پروژه فریمان، 6 پروژه مه ولات، 13 پروژه بجستان، 15 پروژه جوین، 14 پروژه درگز، 5 پروژه زاوه و 6 پروژه در کلات است.

 

این طرح‌هابا هزینه یک هزار و 294 میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت که شامل توسعه فیبر نوری، تلفن ثابت، توسعه اینترنت پرسرعت (ADSL) و ارتقای شبکه اینترنت 3G و 4G در 25 شهرستان استان خراسان رضوی می‌باشد.

 

محمد جواد آذری جهرمی عصر امروز در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های مخابراتی استان خراسان رضوی بر شکل گیری انقلاب دیجیتال در دنیا اشاره و اظهار کرد: باید از این فضا بهترین بهره را ببریم و زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اکنون ظرفیت خوبی در عرصه فناوری و اطلاعات در کشور از نظر نیروی انسانی نخبه، کشش بازار و ایجاد اشتغال وجود دارد.

 

آذر جهرمی در مورد زیرساخت‌های خاص خراسان رضوی در زمینه فناوری اطلاعات ادامه داد: امروز پهنای باند در خراسان رضوی از 36 گیگابایت به 270 گیگابایت بر ثانیه افزایش پیدا کرده و به همین نسبت تعداد کاربران نیز افزایش یافته است.

 

آذری جهرمی بیان کرد: سرمایه گذاری در استان خراسان رضوی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در اولویت قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم 460 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری کنیم.

انتهای پیام/