به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سعید باستانی چهارشنبه شب در مراسم تحلیف شوراهای اسلامی شهر تربت حیدریه و شهرهای تابعه، اظهار داشت: شوراهای اسلامی با استفاده از تکنولوژی و فناوری های بروز و گسترده می توانند دخالت انسانی و به تبع آن خطا را نیز کاهش دهند.

 

وی تصریح کرد: در شرایطی که کشور با مشکلات بیکاری و فسادهای مالی و اداری سیستماتیک مواجه شده، شوراها با برنامه ریزی های کلان و اجرای دقیق آن در محو فساد و کاهش بیکاری در سطح جامعه می توانند نقش آفرین باشند.

 

نماینده مردم تربت حیدریه، کاهش خطاهای انسانی را مستلزم تقویت و توسعه زیر ساخت های بخش آی تی دانست و از آن بعنوان اولویت اصلی شوراهای اسلامی یاد کرد.

 

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر لزوم جذب سرمایه گذار تاکید کرد و افزود: بی تدبیری و اخم یک عضو شورای شهر گاهی باعث فرار سرمایه گذار و به تبع آن اختلال در آبادانی شهر می شود و ایجاد این نوع فضا علاوه بر سنگ اندازی در مسیر توسعه برای دولت نیز مشکلاتی دا بوجود می آورد.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در ادامه این مراسم گفت: فکر و برنامه خوب با مشورت کردن و مشورت دادن محقق می شود و از سوئی دیگر شوراهای اسلامی بایستی خوبی ها را ترویج و در کاهش پلیدی ها پیش قدم باشند.

 

احمدعلی موهبتی بیان داشت: حرکت در مسیر عمران و آبادانی شهر از ضروریت های اصلی شوراهای اسلامی است که تحقق آن نیازمند برنامه ریزی دقیق و صحیح است.

 

از مجموع 122 داوطلب شورای شهری در تربت حیدریه 109نفر با یکدیگر رقابت کردند که در نهایت 22 منتخب مردم در شهرهای تربت حیدریه، کدکن، رباط سنگ و بایگ به پارلمان محلی راه یافتند.

 

اعضای اصلی شورای اسلامی شهر تربت حیدریه را 7نفر تشکیل داده اند.

انتهای پیام/