به گزارش صبح توس؛ اولین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد ظهر امروز با حضور 15 عضو شورا برگزار شد.

 

در این جلسه سه دستور اصلی در صحن علنی به بحث گذاشته شد. اولین دستور در خصوص انتخاب شهردار مشهد بود که با رأی تمامی اعضای شورا، قاسم تقی زاده خامسی، به‌عنوان شهردار مشهد انتخاب شد.

 

تقی زاده در دوره شهرداری غلامحسین کرباسچی در تهران، به مدت 6 سال به‌عنوان معاون خدمات شهری شهرداری تهران خدمت کرده است. او مسن‌ترین گزینه منتخبان شورای پنجم برای سمت شهرداری مشهد بود، با 62 سال سن، سکان مدیریت شهری را در دست خواهد گرفت. تقی زاده کارشناس ارشد عمران است و در سال‌های 66 تا 71 معاون فنی استاندار خراسان رضوی بوده است.

 

مشهد الگوی مدیریت هوشمند می‌شود

 

پس از انتخاب شهردار، تقی زاده حضور در شهر مشهد را برکت بزرگی در زندگی خود دانست و اظهار کرد: افتخار می‌کنم که فرصت خدمت گذاری به میلیون‌ها زائر و مجاور آستان مقدس علی بن موسی‌الرضا(ع) را پیداکرده‌ام.

 

وی ادامه داد: این‌جانب در پیشگاه شهروندان عزیز، خانواده محترم شهدا، جانبازان و ایثارگران متعهد می‌شوم با تمام توان و با رعایت حرکت در مسیر تدبیر و تعقل هر آنچه طی چهار دهه مدیریت کلان و خرد آموخته‌ام، صرف اعتلای شهر مشهد کنم.

 

تقی زاده تأکید کرد: اولویت شهرداری در سال‌های آینده، تبدیل شهر مشهد به الگویی در زمینه مدیریت شهری هوشمند و کارآمد است.

 

همچنین در این جلسه، اعضای شورای پنجم اصلاحیه مبنی بر کاهش تعداد اعضای هیأت رئیسه شورا از هفت نفر به پنج نفر ا تصویب کردند.

 

از دیگر مصوبات اولین جلسه این دوره شورای شهر مشهد، انتخاب سرپرست شهرداری بود. اعضای شورای شهر به‌اتفاق آراء، محمد آذری، معاون اداری و مالی شهرداری را به‌عنوان سرپرست شهرداری مشهد انتخاب کردند و این حکم از امروز تا زمانی که وزارت کشور، حکم شهرداری تقی زاده، شهردار منتخب اعضای شورای شهر را تأیید و صادر کند، اجرایی خواهد بود.

 

سه کمیسیون ویژه در شورای پنجم فعالیت می‌کند

 

در این جلسه، اعضای کمیسیون‌های مختلف شهرداری هم انتخاب شدند. این اعضا به مدت یک سال مسائل کمیسیون مربوطه را بررسی خواهند کرد.

 

بر اساس رأی نمایندگان مردم در شورای شهر مشهد، احسان اصولی، رمضان علی فیضی، شهناز رمارم، محمدرضا حیدری و حمیدرضا موحدی زاده، به‌عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت و گردشگری انتخاب شدند.

 

کمیسون حمل‌ونقل و ترافیک هم به مجتبی بهاروند، مسعود ریاضی، شهناز رمارم، علیرضا شهریاری و بتول گندمی سپرده شد.

 

محمدهادی مهدی نیا، مسعود ریاضی، احمد نوروزی، امیر شهلا، شهناز رمارم هم برای عضویت کمیسیون عمران و شهرسازی انتخاب شدند.

 

کمیسیون حقوقی شورای پنجم هم متشکل از محسن حسینی پویا، احسان اصولی، محمد حاجیان شهری، شهناز رمارم و حمیدرضا موحدی زاده خواهد بود.

 

کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای پنجم به محمد حاجیان شهری، علیرضا شهریاری، احسان اصولی، رمضان علی فیضی و بتول گندمی سپرده شد.

 

احمد نوروزی، حسین ودیعی، مجتبی بهاروند، محسن حسینی پویا و هادی مهدی نیا علاوه بر کمیسیون‌های پیشین، در کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌ها هم حضور خواهند داشت.

 

کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و امور اداری به بتول گندمی، حسین ودیعی، محمدرضا حیدری، احسان اصولی و حمیدرضا موحدی زاده واگذار شد.

 

اعضای شورای پنجم سه کمسیون ویژه هم در نظر گرفته‌اند که اولین آن، یعنی کمیسیون ویژه عمران و توسعه توس به مسعود ریاضی، هادی مهدی نیا، امیر شهلا، محمد حاجیان شهری، بتول گندمی سپرده شد.

 

شورای پنجمی‌ها نام کمیسیون ویژه حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار را به کمیسیون ویژه مناطق پیرامونی و کم برخوردار تغییر داده و آن را به  رمضان علی فیضی، احسان اصولی، احمد نوروزی، هادی مهدی نیا و محمد حاجیان شهری سپردند.

 

همچنین کمیسیون ویژه ایثارگران متشکل از حسین ودیعی، حمیدرضا موحدی زاده،‌ علیرضا شهریاری، شهناز رمارم، رمضان علی فیضی خواهد بود و به موضوعات مرتبط به جامعه ایثارگری در مشهد و تسهیل زندگی برای این عزیزان در شهر خواهد پرداخت.

انتهای پیام/