به گزارش صبح توس؛ محمدحسن فرهادی امروز در آیین تحلیف و آغاز به کار پنجمین دوره شوراهای روستاهای بخش مرکزی و بخش کوهسرخ کاشمر در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: برای پیشرفت کشور باید بر اساس اصول به اصلاح جامعه بپردازیم و در روش‌های خود اعتدال را فراموش نکنیم.

 

وی ادامه داد: بزرگان انقلاب اسلامی با تأسی به امام راحل(ره) در تدوین قانون اساسی کشور اصل هفتم را به عنوان شوراهای شهر و روستا در تقسیم قدرت در جمهوری اسلامی به تصویب رساندند تا بر اساس آن مردم را در امور دخالت بدهند و دولت نیز بخشی از مسئولیت‌های خود را به مردم واگذار کند.

 

فرماندار کاشمر با اشاره به فعالیت‌های مثبت شوراهای روستا و شهر گفت: امروزه شاهد هستیم که امکانات زیادی در روستاها و شهرها فراهم شده و امید و نشاط زیادی در بین مردم به وجود آمده است و این خدمات با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها حاصل شده است.

 

وی با تأکید بر لزوم کمک گرفتن از خواست و نظر مردم در اداره امور کشور خاطرنشان کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند «وقتی مردم با هم باشند، عقول آن‌ها هم با هم می‌شود و در عقل‌های مشترک، رشد و پیشرفت به وجود می‌آید»، همچنین ایشان می‌فرمایند «هر کس استبداد رأی داشته باشد هلاک می‌شود و کارش به نتیجه نمی‌رسد».

 

فرماندار کاشمر ادامه داد: ما خدا را شاکریم که به همت مردم شریف ایران و به برکت خون شهدایی که از آزادی و استقلال مملکت دفاع کردند امروز کشور در همه عرصه‌ها می‌درخشد به عنوان مثال در عرصه آموزشی در کاشمر به همت معلمان و مدیران لحظه به لحظه شاهد ارتقاء تحصیلی دانش‌آموزان هستیم به گونه‌ای که امسال 70 نفر موفق به کسب رتبه دو رقمی در آزمون سراسری شدند و این‌ها نخبگان این شهر هستند که در آینده در خدمت مردم خواهند بود.

 

وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در روستاها گفت: امروز شاهد حماسه بزرگ عمران و آبادانی در روستاها هستیم که این موفقیت با مدیریت جهادی و پای کار آمدن همه مردم به دست آمده است.

 

فرهادی با تشکر از کسانی که برای خدمت در شوراهای روستاها به میدان آمده‌اند، اظهار داشت: شما نشان داده‌اید که انسان‌های بی‌تفاوتی نیستید، بلکه مسئولیت‌پذیر هستید و برای خدمت صادقانه به روستاهای خود به میدان آمده‌اید و با سوگندی که امروز می‌خورید هم به لحاظ شرعی و هم به لحاظ قانونی مسئول خواهید شد و لذا لازم است شوراهای روستاها و نیز دهیاران به سرعت کار خود را آغاز کنند.

 

فرماندار کاشمر خطاب به اعضای شوراهای روستایی در کاشمر تأکید کرد: در فعالیت شورایی با کسی تعارف نداشته باشید و حق خود را به کسی ندهید؛ چرا که اصل برنامه‌ریزی و مدیریت در روستاها بر عهده شوراهاست.

 

وی ادامه داد: بر اساس قانون، شما به عنوان معتمدین روستا که مورد وثوق مردم هستید باید تعیین برنامه کنید و دهیار هم باید برنامه شما را اجرا کند؛ اما اگر می‌بینید دهیار برنامه‌های شما را اجرایی نمی‌کند بدون رودربایستی عذرش را بخواهید.

 

فرهادی افزود: چنانچه دهیاری به خوبی کار خود را انجام داد، به صورت اخلاقی و منطقی برخورد کنید نه اینکه به صرف اینکه قانون به شما حق داده است شما هم از آن حق سوء استفاده کنید.

 

وی تصریح کرد: در شهر هم شوراهای شهرها باید مراقب باشند که میدان را به شهردار واگذار نکنند؛ چرا که ممکن است یک شهردار در یک شهر طوری عمل کند که شورا به حاشیه برود و این قابل قبول نیست.

 

فرماندار کاشمر خاطرنشان کرد: ما هم باید دستاوردهای نظام و دولت را ببینیم و به مردم معرفی کنیم و هم مشکلات را بشناسیم و برای آن راه حل پیدا کنیم.

 

وی افزود: از فردا هفته دولت آغاز می‌شود و شعار این هفته برنامه‌ریزی با تدبیر و امید برای تولید و ایجاد اشتغال است که برای دستیابی به این هدف مجلس شورای اسلامی باید قوانین بروز تصویب کند و دولت هم آن قوانین را اجرا کند ضمن اینکه مردم هم باید همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

 

فرهادی گفت: ما ملتی هستیم که پشت سر منویات رهبر انقلاب و همراه با دولت با یکدیگر متحد هستیم و همین اتحاد رمز موفقیت ما بوده  است، بنابراین امیدواریم با وحدت و همدلی در راستای پیشرفت کشور گام برداریم.

 

وی خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک پارلمان بانوان در شهرستان تشکیل خواهد شد تا بخش فهیم و روشنفکری بانوان ما بتوانند در حل معضلات جامعه نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

 

فرماندار کاشمر در بخش دیگری از سخنان خود به طرح‌های مختلف اجرایی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: امیدواریم به زودی با تزریق بودجه مناسبی که صورت خواهد گرفت شاهد ادامه و تکمیل پروژه دوبانده شدن جاده کاشمر به شادمهر باشیم.

 

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان صحرایی توسط بسیج جامعه پزشکی در بخش کوهسرخ کاشمر اظهار داشت: 16 گروه پزشکی متشکل از انسان‌های وارسته که نام مبارک بسیج را به همراه خود دارند به مدت یک هفته در بخش محروم کوهسرخ حضور خواهند داشت و خدمات درمانی به مردم ارائه خواهند کرد.

 

فرهادی گفت: اعتقاد ما این است که بسیج لشکر مخلص خداست و متعلق به همه مردم است.

 

شایان ذکر است در پایان این مراسم اعضای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان کاشمر مراسم تحلیف و سوگند به قرآن مجید را به جا آوردند.

 

انتهای پیام/