به گزارش صبح توس؛ سردار غلامحسین غیب پرور صبح امروز با حضور در جمع دانشجویان بسیجی طرح ولایت که در مشهد مقدس در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این مقاطع زمانی، جوانان می توانند چندگونه زندگی کنند؛ می توان محسن حججی شد، می توان یک جوان باطل و منحرف که دور از دین و تمایلات دینی است، یک جوان خنثی و بی انگیزه و یا یک جوان مومنِ انقلابی شد.

 

وی افزود: خاصیت های عمر جوانان، حساسیت های این دوران است، یعنی شما می توانید جزو خواص جامعه باشید و می توانید هم نباشید؛ اما بدانید همواره خواص تکلیف جامعه خود را روشن می کنند که مثال های آن هم از ابتدای خلقت تاکنون بسیار زیاد است.

 

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در زمانی که حضرت موسی (ع) به پیامبری برگزیده شدند در واقع یک رهبر الهی و صاحب انقلاب بنی اسرائیل بودند، عنوان کرد: پس مدتی دوری حضرت موسی از قومش، سامری که سلسله جنبان خواص غیر حق در آن زمان بود وارد عرصه می شود و مردم را گوساله پرست می کند؛ در آن زمان البته خواص حق حضور داشتند؛ اما متاسفانه سکوت کرده بودند.

 

در زمان رسول خدا هم خواص حق و هم باطل وجود داشتند

 

وی ادامه داد: در عصر رسول گرامی اسلام نیز خواص در عرصه های فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی می کردند، رسول اکرم (ص) نیز همواره به خواص اهمیت می دادند که البته در مقابل خواص حق همچون علی(ع)، مقداد، سلمان و ابوذر، خواص غیر حق یعنی عبدالله بن عبید، ابوجهل و ابوسفیان رانیز وجود داشتند.

 

غیب پرور با اشاره به اینکه خواص در این دو جبهه بسیار موثر و نقش آفرین بودند و این اهمیت در زمان ائمه اطهار و پس از آن هم وجود داشته است، گفت: امابرخی از خواص حق در میانه راه گمراه شدند، مثلا در ماجرای تشییع حضرت زهرا (س)، حضرت علی ع) خواص را صدا زدند تا به تشییع ایشان بیایند که در این میان شخصی مانند زبیر نیز حضور داشت، در شورای شش نفره ای که بعد از در گذشت خلیفه دوم تشکیل شد تنها دو نفر به علی(ع) رای دادند که یک نفر خود حضرت علی و دیگری زبیر بود.

 

وی با طرح این پرسش که اما چه می شود که شخصیتی مانند زبیر می شود نفر اول میدان مبارزه با امیرالمونین در جنگ جمل می‌شود؟، بیان کرد: در 18 ذی الحجه که روز غدیر است مردم در این محل با حضرت علی(ع) بیعت کردند و همه خواص و بزرگان اسلام به ایشان تبریک گفتند؛ اما چه می شود که کمتر از صد روز بعد همان مردم با حضرت وارد جنگ شده و به خانه حضرت زهرا(س) وارد می شوند؟؛ نه! مردم تغییر نکرده اند، بلکه خواص آن ها خوب عمل نکرده اند.

 

فرمانده سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: در زمان امام حسین(ع) نیز همین اوضاع بود، آن هایی که خواص جامعه بودند به بهانه زن و فرزند و باغ و خانه نیامدند، عده ای نیز وقیحانه امام را نصیحت کردند که «حسین جان ما تو را دوست داریم، بیا و با یزید بیعت کن و ماجرا را ختم به خیر کن».

 

معیار اهل حق شدن اتصال به رهبر الهی است

 

غیب پرور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه برخی از شهدای ما که جانشان را فدای این انقلاب کردند حتی امام را ندیده بودند، اظهار داشت: اما در مقابل جوانانی خالص با امام راحل هم پیمان می شوند که تا آخرین قطره خون شان ازآرمان های انقلاب دفاع کنند و امروز می بینیم که استخوان های آن ها با چه عزت و احترامی در میان مردم این کشور تشییع می شود.

 

وی در پایان تصریح کرد: جریان اثرگذاری خواص همواره وجود دارد؛ اما باید همواره سعی کنیم در زمره خواص اهل حق باشیم و معیار اهل حق شدن اتصال به رهبر الهی است که در حال حاضر وجود مقدس امام خامنه ای به عنوان نائب بر حق امام زمان (عج) این رهبری است.

 

انتهای پیام/