به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سیدکاظم طباطبایی که در مراسم آغاز به کار و تحلیف اعضای شورای شهرهای کاشمر و ریوش سخن می‌گفت با تشکر و قدردانی از اعضای قبلی شورا اظهار داشت: در فرهنگ دینی و آموزه‌های توحیدی ما، نه بر کسانی که از مصدر کار و مسئولیتی فارغ شدند و کنار رفتند اندوه و حسرتی است و نه بر کسانی که تصدی امری را به تازگی بر عهده گرفتند خوشحالی و شادمانی است به خاطر اینکه امام علی(ع) می‌فرمانید این مسئولیت‌ها آب گندیده و لقمه گلوگیری است، بنابراین خیلی دل و جرأت می‌خواهد که با آن محکمه‌ای که در پیشگاه خداست به این مسئولیت‌ها ورود پیدا کنیم.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: شاید در دنیا کسی نباشد از ما سؤال کند؛ اما در پیشگاه پروردگار باید پاسخگو باشیم لذا باید به نیروهای جدید هشدار داد که دست به کار خطیر  و دشواری زده‌اند و لذا این خیلی خوشحالی ندارد که ما یک پستی را به دست آوردیم، بلکه باید نگران و مراقب باشیم که این وظیفه را به خوبی انجام دهیم تا برای خود مشکلی ایجاد نکنیم.

 

حجت الاسلام طباطبایی گفت: شهرستان کاشمر هم از لحاظ اقلیمی و هم از لحاظ فرهنگی و مذهبی قابلیت‌های بسیار خوبی دارد که باید از این قابلیت‌ها به خوبی استفاده کنیم.

 

وی با اشاره به نقش مردم در اداره شهر اظهار داشت: یکی از این کارهایی که شورا باید انجام دهد فرهنگسازی است که مردم را به کار بگیریم و همیاری و همکاری مردم را داشته باشیم چرا که اگر می‌خواهید موفق شوید از مردم غافل نشوید چون بدون فرهنگسازی و همراهی مردم نمی‌توان کاری از پیش برد چرا که مردم باید شهرها را نگه دارند و حفظ کنند.

 

امام جمعه کاشمر تصریح کرد: استعدادهای جغرافیایی این شهر فراوان است و ما می‌توانیم شاهد شهر زیبایی باشیم به شرط اینکه با تدبیر، برنامه‌ریزی، تکیه بر علم و فناوری و ابتکار و خلاقیت این کارهای بزرگ را انجام دهیم و هم شما و هم این شهر این قابلیت و استعداد را دارد که رشد و توسعه پیدا کند.

 

حجت الاسلام طباطبایی ادامه داد: علی‌رغم اینکه گفته می‌شود شهر کاشمر یک شهر سیاسی است؛ اما این گونه نیست و به جای دعواهای گروهی و جناحی که دیگر در بین مردم هم رنگ و حنایی ندارد باید به فکر خدمت به مردم و شهر خودمان باشیم و برای رضای خدا اگر کسی کار خوبی انجام می‌دهد از هر گروهی که هست مورد حمایت قرار گیرد و به دور از موضع‌گیری‌های سیاسی هر اقدامی که به نفع مردم است را در نظر بگیرید.

 

امام جمعه کاشمر گفت: وحدت و یکدلی بسیار مهم است چون اگر در شورا جبهه‌بندی شود موفق نخواهیم شد لذا همه را باید کنار گذاشت و همه دست به دست هم بدهند و آنچه خیر شهر و مردم است را انجام دهند.

 

حجت الاسلام طباطبایی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم مدافع حرم محسن حججی تصریح کرد: شایسته است در کاشمر مکانی به نام این شهید سر از تن جدا که کشور را تکان داد و واقعه کربلا را تداعی کرد نامگذاری شود تا شهر ما نیز مزین به نام این شهید بزرگوار باشد.

 

انتهای پیام/