علیرضا ناصری در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: نظام پزشکی از قدیمی ترین سازمان های مردمی نهادی است که تشکیل شده و با قوانین و مقررات خاص اداره می‌شود و طبق قانون، وظایف و اختیاراتی دارد.

 

رئیس نظام پزشکی شهرستان کاشمر گفت: از مهمترین وظایف نظام پزشکی صدور پروانه فعالیت اعضا، تشکیل هیئت بدوی انتطامی و رسیدگی به شکایات است.

 

وی در رابطه با مشکلات جامعه پزشکی شهرستان بیان کرد: بیشترین مشکل همکاران ما عدم پراخت به موقع حقوق و مزایا در بخش دولتی و عدم پرداخت به موقع بیمه‌ها در بخش خصوصی است.

 

ناصری با بیان اینکه نظام پزشکی کاشمر، شهرستانهای خلیل آباد و بردسکن را در زیر مجموعه خود دارد و باید خدمات دهی لازم انجام شود، ابراز داشت: مشکل دیگر عدم رعایت انصاف در دریافت مالیات است که علی‌رغم اینکه از سالمترین و شفافترین گروهها برخورداریم؛ اما در کاشمر نسبت به شهرهای همجوار و حتی مشهد این بی عدالتی مشاهده می‌شود.

 

وی با اشاره به تداخلات کاری افرادی مثل عینک سازان با گروه بینایی سنجی و تداخل افراد غیر پزشک در امور درمانی مردم با سوء استفاده از حسن نیت مردم با عنوان طب سنتی تصریح کرد: مشکل دیگر تعیین سقف پذیرش بیمه شده در ماه است که مسلما با کمبود تعداد پزشک متخصص و مراجعه بالا مشکل دوچندان می‌شود.

 

رئیس نظام پزشکی کاشمر بیان داشت: کل اعضای نظام پزشکی شهرستان کاشمر 424 نفر است که شامل ۳۶ نفر داروساز، ۸۲ نفر پزشک متخصص ، 91 نفر پزشک عمومی، 37 نفر دندان پزشک، یک نفر علوم آزمایشگاهی، لیسانسیه پروانه دار 46 نفر و ماما 131 نفر می‌باشد.

 

وی یادآور شد: امید است مسئولین مربوطه در جهت رفع مشکلات ذکر شده‌ی این عزیزان چاره‌ایی اندیشند.

 

انتهای پیام/