به گزارش صبح توس؛ به نقل از  آستان نیوز، «آرتور لازدینش» جوان 27 ساله اهل کشور اوکراین که پیش از این مسیحی کاتولیک بود با حضور در حرم مطهر رضوی با ادای شهادتین، مذهب تشیع را برگزید.

 

وی درباره شیوه آشنایی خود با اسلام گفت: قبل از آشنایی با خانواده همسرم در مورد اسلام نمی‌دانستم و با توجه به تبلیغات سوء رسانه‌های غربی تمایلی به شناخت این دین نداشتم اما این آشنایی موجب شد تا عقیده‌ام نسبت به اسلام تغییر کند.

 

آرتور با تاکید بر اینکه رسانه‌های خارجی هیچ‌گاه چهره واقعی اسلام را نشان نمی‌دهند و همواره سعی می‌کنند تا واقعیت‌های این دین را خلاف واقع جلوه دهند، عنوان کرد: بعد از آشنایی بیشتر با مسلمانان و اعمال و رفتار آن ها جذابیت این دین برایم بیشتر شد و حس درونی من را ترغیب کرد تا بیشتر بدانم.

 

این جوان تازه مسلمان اسلام را دین تعادل ذکر کرد و گفت: آنچه که من در دبی دیدم اسلام واقعی نبود و بعضی افراد در دین افراط می‌کردند و از اسلام واقعی دور بودند. همسرم که یکی از فرزندان خاندان پیامبر اکرم(ص) است با صحبت‌هایی که در مورد مذهب تشیع داشت، من را بسیار علاقه‌مند و شیفته اهل بیت(ع) کرد.

 

در پایان این مراسم از سوی اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی که زمینه این تشرف را فراهم کرد، یک جلد قرآن نفیس چند زبانه و هدایای معنوی به این جوان تازه مسلمان اهدا شد.

انتهای پیام/