به گزارش صبح توس؛ مجید محمودی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صندوق کارآفرینی امید بر اساس رویکرد جدید حمایت از کسب و کارهای خرد و کوچک فعالیت خوبی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال و ازدواج به جوانان انجام داده است.

 

وی با بیان اینکه مأموریت این صندوق در راستای شناسایی و توانمندسازی جوانان واجد شرایط و ایجاد کسب و کارهای خرد و کوچک با هدف تبیین فعالیت‌های کارآفرینی و برطرف کردن نیاز شهرستان در حوزه های مختلف اشتغال است یادآور شد: صندوق کارآفرینی امید کاشمر از ابتدای سال 96 تا کنون مبلغ پنج میلیارد و 170 میلیون ریال تسهیلات جهت ایجاد اشتغال به 26 نفر با اشتغالزایی مستقیم  46 نفر و مبلغ چهار میلیارد و 888 میلیون ریال تسهیلات جهت توسعه و تثبیت کسب و کار در قالب طرح صنوف وغیره به 41 نفر پرداخت کرده و در این راستا 94 مورد نظارت اشتغال انجام شده است.

 

وی با تأکید بر اینکه در حوزه تسهیلات ازدواج، به تمامی زوج‌های جوان ثبت نام کننده در سایت که پرونده خود را تکمیل کرده اند تسهیلات پرداخت شده است، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری 30 فقره تسهیلات ازدواج به ارزش سه میلیارد و 100 میلیون ریال پرداخت شده است.

 

مجیدی ادامه داد: حمایت صندوق از کسب و کارهای خرد و کوچک در قالب تسهیلات اشتغال جهت ایجاد شغل با اولویت طرح‌های تولیدی و صنایع دستی بازار محور و ظرفیت‌های شهرستان و زنجیره و شبکه تولید و بوم‌گردی و گردشگری مطابق با شرایط استفاده از تسهیلات از وظایف این صندوق است.

 

رئیس صندوق کارآفرینی و امید کاشمر افزود: طی چهار سال گذشته مبلغ 71 میلیارد و 366 میلیون ریال تسهیلات اشتغال به تعداد 542 نفر شامل 56 میلیارد و 545 میلیون ریال تسهیلات اشتغال جهت ایجاد مشاغل به تعداد 348 نفر و اشتغالزایی مستقیم 493 نفر و مبلغ 14 میلیارد و 821 میلیون ریال جهت توسعه و تثبیت کسب و کار به تعداد 194 نفر پرداخت شده است و همچنین در حوزه ازدواج مبلغ 19 میلیارد و 440 میلیون ریال به تعداد 434 نفر پرداخت شده است.

 

 وی اظهار داشت: همچنین شناسایی و حمایت از طرح‌های روستایی به عنوان اولویت طرح‌های تولیدی و بازار محور و ظرفیت روستا در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/