علیرضا رادمان در گفت وگو با صبح توس؛ علیرضا رادمان در گفت وگو با بصیر سبزوار با بیان اینکه مسجد در اسلام دارای جایگاه والا و در تمام زمینه ها دارای ظرفیت های فراوانی است، اظهار داشت: یکی از مهم ترین ظرفیت های مسجد در حوزه فرهنگ است که متاسفانه مورد غفلت و کج سلیقگی واقع شده است.

 

وی با اشاره به اینکه واژه مسجد بیست و هشت بار در قرآن کریم ذکر شده و همچنین در بیان معصومین (ع) اشاره ای فراوانی به جایگاه ویژه مسجد در دین اسلام شده است، عنوان کرد: غفلتها وکج سلیقگی‌هایی که صورت گرفته باعث شده ما برداشتی ناقص از مسجد و مسجدی داشته باشیم و نقش و جایگاه مسجد را در بعضی موارد به حد یک نماز خانه تقلیل دهیم در حالی که بعد از کارکرد عبادی، کارکرد فرهنگی مهمترین کارکرد مسجد است.

 

رادمان در ادامه به نقش مساجد پویا در افزایش سطح آگاهی جامعه در حوزه های مختلف اشاره کرد وافزود :باید تملم تلاش خود را صرف ارتقا سطح کنونی  مساجد کرده تا این سطح را به مسجد طراز اسلامی برسانیم.

 

مسئول کانونهای فرهنگی وهنری مساجد شهرستانهای سبزوار، داورزن وخوشاب با این توضیح که مسجد تراز اسلامی مسجدی که اسلام راستین متولّد و متجلّیِ در خود را، به اوج کمال در امامت موعود می‌رساند، عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد میتوانند، یکی از گامهای اساسی و مؤثر در جهت رسیدن به این امر مهم باشند.

 

وی بیان کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد ماموریت عمران معنوی مساجد، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، موضوع خانواده به عنوان نظام زن و خانواده در بستر مسجد، موضوع جمعیت، بصیرت افزایی و کارآفرینی فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهند.

 

رادمان اضافه کرد: تنها راه مقابله با تهدیدات دشمنان اسلام، تقویت فرهنگ و اشاعه آموزه های دینی و فرهنگ اسلامی از طریق افزایش ساعت حضور درمساجد و مطابق تعالیم دینی مسجد پویا بازوی کارآمد برای تحقق شایسته اهداف فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی است.

 

درحال حاضر شهرستانهای سبزوار، خوشاب و داورزن دارای 130 باب کانون است.

 

انتهای پیام/