به گزارش صبح توس؛ محمد شفیعی ظهر امروز در اولین نشست کمیته ارتقاء سلامت جوانان شهرستان خلیل‌آباد اظهار کرد: خداوند در سوره رم فرموده‌اند که از نشانه‌های رحمت و قدرت الهی این است که خداوند همسرانتان را از جنس خودتان آفرید که در کنار آن‌ها احساس آرامش کنید.

 

وی بابیان اینکه هیچ امری از ازدواج در نزد خداوند محبوب‌تر نیست، خاطرنشان کرد: تلاش همه باید در راستای ارتقاء سلامت جامعه باشد و اگر این تلاش‌ها متحد و یکپارچه نباشد مطمئناً کاری پیش نخواهد رفت.

 

کارشناس سلامت و روان خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه جامعه بر مبنای تعامل و همکاری ساخته‌شده است، تصریح کرد: در یک خانواده اگر همکاری و تعامل لازم نباشد، اعضا با چالش روبرو می‌شوند.

 

وی بابیان اینکه تمام ادارات شهرستان باید در کنار یکدیگر در راستای حل مشکلات پیش روی ازدواج آسان تلاش کنند، بیان کرد: ارتقاء سلامت جوانان به معنای افزایش دانش بهداشتی افراد به نحوی که آنان در این زمینه توانمند شوند.

 

شفیعی رکن اصلی هر زمینه و کار را آموزش دانست و عنوان کرد: اگر آموزش به‌درستی صورت گیرد مطمئناً آن فرد با آگاهی کامل در عرصه‌های مختلف زندگی حضور پیدا می‌کند.

 

وی همچنین بابیان اینکه به دلیل پایین بودن جمعیت خلیل‌آباد هنوز مشاور روانشناس جذب این شهر نشده است، ابراز کرد: 40 درصد جمعیت شهرستان خلیل‌آباد را جوانان و نوجوانان تشکیل می‌دهند و حضور یک مشاور روانشناس در شهر ضروری است.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امیدواریم به‌زودی روانشناس و مشاور به خلیل‌آباد وارد شود، تأکید کرد: با ورود مشاور می‌توان بهتر بر روی سلامت جوانان و ازدواج سالم و آسان کار کرد.

انتهای پیام/