به گزارش صبح توس؛ محمدرضا حسین پور ظهر امروز در اولین نشست کمیته ارتقاء سلامت جوانان شهرستان خلیل‌آباد، اظهار کرد: ازدواج سالم و آسان جوانان یکی از دغدغه‌های تمام دستگاه‌های امر به‌خصوص کمیته امداد است.

 

وی بابیان اینکه پرهیز از ازدواج‌های زودهنگام نیاز به فرهنگ‌سازی در سطح شهرستان دارد، خاطرنشان کرد: ازدواج‌های زودهنگام به یک معضل تبدیل‌شده است؛ چراکه این ازدواج‌ها زود به طلاق منجر می‌شود.

 

مدیر کمیته امداد خلیل‌آباد ناآگاهی از اثرات ازدواج‌های زودهنگام را از دلایل روی آوردن خانواده‌ها به این امر دانست و تصریح کرد: باید کلاس‌ها و همایش‌های آموزشی در این رابطه برگزار شود و حتی می‌توان از کوچک‌ترین تجمعات در روستاها برای آگاه‌سازی خانواده‌ها استفاده کرد.

 

وی همچنین در ادامه به استفاده از ظرفیت مراسمات و تجمعات ماه محرم در جهت تبلیغ ازدواج به هنگام و آسان اشاره و جوانان را یک اصل و ریشه برای خانواده‌ها دانست و عنوان کرد: سخنرانان در مجالس محرم می‌توانند در بحث‌های ازدواج، مهارت‌های زندگی و ترویج ازدواج آسان صحبت کنند.

 

وی با تأکید بر اینکه برخی از امکاناتی که برای جهیزیه فراهم می‌شود بیشتر جنبه تشریفاتی دارد، بیان کرد: اعطای وام ازدواج باید به‌موقع و زودهنگام صورت گیرد.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه اولویت اعطای کارت خرید لوازم‌خانگی و وام‌های اشتغال باید مختص جوانان باشد، تأکید کرد: تسهیلات بعضاً به افرادی پرداخت می‌شود که در اولویت نیستند و نیازی به آن وام ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه وجود خیرین ازدواج مانند خیرین سلامت و خیرین مدرسه‌ساز لازم و ضروری است، ابراز داشت: امروزه هزینه‌های زیادی برای مراسم ازدواج صرف می‌شود به همین علت باید با فرهنگ‌سازی برگزاری مراسم ساده، هزینه‌های ازدواج را کاهش داد.

انتهای پیام/