به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در کارگروه ازدواج سالم و آسان که در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد اظهار داشت: ازدواج بحث بسیار تأثیرگذار و مهم‌ترین و حساس‌ترین رویدادی است که در زندگی هر انسان مسلمان رخ می‌دهد.

 

ازدواج جوانان، سلامت جامعه را تضمین می‌کند

 

وی بابیان اینکه هر دختر و پسری با این امر مقدس در دوران جوانی روبرو می‌شود، خاطرنشان کرد: ازدواج و تشکیل خانواده میثاقی محکم، بنایی محبوب در نزد خداوند و عامل مؤثر و مهمی در حفظ شخصیت و دین افراد است.

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه پذیرش عبادت، تأمین سلامت جامعه، بقای نسل، تضمین رزق و روزی و ثبات اجتماعی با امر ازدواج صورت می‌گیرد، تصریح کرد: نسل دوران انقلاب به‌تدریج رو به پیری می‌روند و اگر جامعه پیر شود با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهیم شد.

 

وی تکمیل دین، تسکین و تولیدمثل را از اهم ازدواج دانست و بیان کرد: اسلام پیروان خود را به تسریع در امر ازدواج و ترک مجردی دعوت می‌کند.

 

سیاست فرزند کمتر آسایش بیشتر، یک سیاست اشتباه بود

 

حجت الاسلام ناهیدی بابیان اینکه امروزه مشکلات عدیده‌ای بر سر راه ازدواج دختران و پسران قرار دارد، عنوان کرد: دلایل عمده‌ای وجود دارد که میانگین سن دختران و پسران بالا رفته است و آن‌هایی که ازدواج‌کرده‌اند زیاد راغب به فرزند داشتن نیستند.

 

وی با تأکید بر اینکه سیاست فرزند کمتر آسایش بیشتر یک سیاست اشتباهی بود که 20 سال زمان می‌برد که این فرهنگ از بین برود، بیان کرد: ایران توانایی اداره جمعیتی بالغ‌بر 100 میلیون و 150 میلیون نفر را دارد.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه اولاد بیشتر باید با برنامه‌ریزی باشد و تمام مسائل تربیتی، اجتماعی، بهداشتی، اقتصادی و اشتغال در آن دیده شود، ابراز کرد: ازدواج مسئله بسیار مهمی است .

 

ازدواج نسنجیده و آستانه تحمل پایین جوانان بر آمار طلاق می‌افزاید

 

وی با تأکید بر اینکه استفاده نادرست از فناوری‌های روز و شبکه‌های اجتماعی بر آسیب‌های ازدواج می‌افزاید، افزود: عدم انجام ازدواج دلایل زیادی دارد و ساماندهی، لازمه کار کمیته ازدواج جوانان است.

 

حجت‌الاسلام ناهیدی بابیان اینکه تبیین فلسفه ازدواج از دیدگاه اسلام و فراهم کردن ملزومات ازدواج از کارهای ابتدایی امر ازدواج است، تأکید کرد: ازدواج باید ساده و بر مبنای زندگی حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) باشد و فرهنگ غربی از زندگی انسان‌ها برچیده شود.

 

وی با اشاره به اینکه ازدواج‌های نسنجیده و آستانه تحمل بسیار پایین و توقعات بسیار بالای زوجین نیز بر آمار طلاق می‌افزاید، اظهار کرد: برخی از عللی که جوانان تن به ازدواج نمی‌دهند تعجب‌آور است باید اقدامات لازم درزمینهٔ آگاه‌سازی جوانان انجام دهند.

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: باید انگیزه، وقت و کارشناسی لازم برای جلسات گذاشته شود و اگر جلسات این‌گونه باشد مطمئناً خروجی و تأثیر مثبتی خواهد داشت.

انتهای پیام/