به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدعلی میری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر فیض‌آباد، ضمن به توصیه تقوای الهی با اشاره به فرموده خاتم‌الانبیاء گفت: تقوای الهی عاملی است که انسان را وادار به انجام کارهای خوب می‌کند و اگر قلبی منور به ایمان شد از حرکات تحت تأثیرات اعمال درونی ایمان و عمل صالح به خداوند خواهد بود.

حجت‌الاسلام میری در خطبه دوم با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت: بعضی از آزادگان به دلیل شدت جراحت در همان زمان به شهادت رسیدند  و دیگر آزادگان وارد میهن انقلاب اسلامی بعد از سال‌ها اسارت در زندان‌های عراق  وارد میهن انقلاب اسلامی و مورد استقبال بی‌نظیر هم‌وطنان قرار گرفتند .

وی با اشاره به روز سی‌ام مرداد در سال 1969 روزبه آتش کشیدن مسجدالاقصی  جهانی مسجد نام‌گذاری شده است،افزود:مسجدالاقصی اولین قبله مسلمین توسط اشغالگران صهیونیست به آتش کشیده شد که روز جهانی مسجد نام‌گذاری شده است و مسجد در تراز اسلام و انقلاب اسلامی مسجدی ایست که شورآفرین باشد اگر کسی مسجدی واقعی انقلابی باشد از جان گذشتن برای او کار ساده‌ای خواهد بود.

میری در دیگر بخش سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: باید همه بکوشند زمینه ازدواج آسان در جامعه برای جوانان فراهم شود.

امام‌جمعه مه ولات با اشاره به بالا بودن مهریه و جهیزیه اظهار داشت: نباید با بالا رفتن مهریه و جهیزیه از ازدواج جوانان جلوگیری کرد و در این امر خانواده‌ها باید در فراهم کردن ازدواج آسان و بدون دغدغه را برای جوانان به وجود آورند. 

 

خطیب جمعه مه ولات در خصوص رئیس و دبیر جدید تشکیل مجمع تشخیص مسلحت نظام گفت:معظم له یک شخصیت بسیار آبرومند،ولایتمدار و انقلابی حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی انتخاب کردند که ایشان از بهترین شاگردان آیت‌الله محمدباقر صدر هستند.

میری با اشاره تذکرات رهبری درباره انتخاب حکم رئیس جدید تشخیص مصلحت نظام یادآور شد:استفاده از تجربیات و افراد باسابقه‌ای که برای کشور ایده و طرح و اندیشه دارند فراجناحی فکر کنند استفاده شود. 

وی در رابطه با بیان فرمایشات رهبری با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) اگر کسی زمانش را بشناسد خطا نمی‌کند ادامه داد: درک و فهم درست از فرصت‌ها و شناخت تهدیدهای دشمن انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی به توان زیادی دست‌یافته است ایجاد حزب‌الله و گروه‌های جهاد اسلامی ازجمله در کشورهای حماس،عراق،لبنان و یمن متحد و منسجم که در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنند.

انتهای خبر/