به گزارش خبرنگار  صبح توس؛ نصرالله مهدوي رئيس بنياد شهيد وامور ايثارگران تربت جام در مراسم تجليل از آزادگان اين شهرستان گفت: تربت جام افتخارات دارد که بيش از يکصد آزاده دفاع مقدس را خود جاي داده است و لازم است براي پيشبرد اهداف انقلاب فرهنگ پايداري، استقامت و آزادگي در جامعه نهادينه شود.

مهدوي افزود: آزادگان در عهد و پيماني که با خدا ،شهيدان و ولايت بستند در زندان هاي رژيم بعثي عراق مردانه استقامت کردند و رشادت و پايداري را به منصه ظهور رسانده و با وجود درد جسمي و روحي همچنان مقاوم ايستاده اند.
وي تصريح کرد: آزادگان امروز فقط در بين خودشان بهترين نيستند بلکه توانسته در عرصه هاي مختلف جامعه افتخار آفريني کنند و اين نشانه روح بزرگ آزادگان است.

در ادامه امام جمعه تربت جام بيان داشت: آزادگان اسناد زنده و گوياي ايثارگري، رشادت ، شهامت و استقامت وجزنيرو هاي مخلص خدا هستند.

حجت الاسلام طاهري ابراز داشت: استکبار جهاني با تحريم اقتصادي، سياسي، نظامي و فرهنگي همه جانبه حمله کرده است و براي دفاع از اين حريم ها لازم است فرهنگ ايثار آزادگان و رزمندگان پيش از آنکه از دست بروند انتشار يابد.

وي ادامه داد: نبايد بگذاريم عده اي جريان ايثارگري را به حاشيه برانند و به حدي برسد که صدام ملعون را تطهير کنند و امروز همچون دفاع مقدس عرصه جهاد فعال است که آزادگان بايد نسبت به اين مسائل حساس و در ميدان حاضر و اعلام نظر نمايند.

امام جمعه تربت جام خطاب به آزادگان يادآور شد: شما براي انقلاب و اسلام درد هاي بسياري متحمل شده ايد و نبايد ميدان را خالي ودر خانه ها بمانيد و با ثبت خاطرات خود نسل آينده را با جريان ايثارگري آشنا کنيد.

حجت الاسلام طاهري با انتقاد از مسئولان فرهنگي و اجتماعي شهر خاطر نشان کرد: در سالگشت ورود پيروز مندانه آزادگان به ميهن اسلامي در سطح شهر خبري نبود و اين کم کاري به امام جمعه و همه مسولان بر مي گردد و بايد اين روند اصلاح شود به طوريکه ايام الله ها فراموش نشود.

سپس فرماندار تربت جام گفت: آزادگان سرمايه انساني و ذخاير انقلابند که نتوانسته ايم به درستي از استفاده کرده و نسبت به آنها کوتاهي شده است.

علي رستمي افزود: متاسفانه در حوزه ايثار و شهادت نتوانسته ايم مصوبات را در ميدان عمل اجرا کنيم و دشمنان به دنبال مهار تفکر انقلاب در جهان هستند.

وي تصريح کرد: امروز در کشورهاي همسايه ما فجايع انساني و بشري به دست گروه هاي تکفيري رخ مي دهد تا تفکر انقلاب اسلامي در جهان منعکس نشود.

فرماندار تربت جام تاکيد کرد: از کوتاهي دولت در حوزه ايثارگران عذرخواهي کمترين کاري است که مي شود انجام داد و ازادگان وايثارگران نيازي به جلسات نمادين ندارند و ما نيازمنديم که در ميان آها باشيم تا با فرهنگ ايثارگري بيش از گذشته آشنا شويم.

در پايان مراسم لوح سپاس و هدايا نفيس به آزادگان تقديم شد.