به گزارش صبح توس؛ سید صولت مرتضوی با بیان این مطلب در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه شماره 49 آتش‌نشانی و 15 بوستان محلی در حاشیه شهر مشهد که در شهرک شهید باهنر برگزار شد، اظهار داشت: در دوران خدمتم تلاش بر این بوده که خدمت بدون منت ارائه کنم و این کرسی را با غنای وجدان ترک کرده و امیدوارم مدیریت شهری بعدی این خدمات‌رسانی را در مشهدالرضا(ع) تداوم بخشد.

وی عنوان کرد: مشهد مدفن امام معصوم‌(ع) و قبله آمال انسان‎هاست و هر قلبی از هر جای ایران نا امید می‌شود، به سوی این حرم می‌آید و امیدوارم در آینده نیز روند خدمات رسانی ادامه یابد.

شهردار مشهد در ارتباط با قصه پرغصه حاشیه شهر مشهد، عنوان کرد: از دیرباز برداشت آسیب گونه‌ای از حاشیه شهر مشهد در اذهان وجود داشت. نگاه‌ها معطوف به فقر و عقب افتادگی و نبود خدمات بود و این مسایل در ذهن تداعی می‌شد.

مرتضوی به روزهای اول خدمت خود در شهر اشاره کرد و گفت: در اولین روزهای خدمتم و در بازدیدی که از حاشیه شهر مشهد داشتم، مشکلاتی چون کمبود فضای سبز، نبود امکانات ورزشی، معابر در هم پیچیده و غیره پیشروی حاشیه‌نشینان قرار داشت و آن‌ها که جزو بهترین شهروندان شهر هستند.

وی در ادامه افزود: بعد از 4 سال با نگاه مشتری که به حاشیه شهر می‌نگرم، فضای سبز مفرح، آیلندهای احداث شده، امکانات ورزشی، خدمات آموزشی، آسفالت معابر و لکه‌گیری آن‌ها، زمین‌های ورزشی و غیره را به خوبی مشاهده می‌کنم.

شهردار مشهد توسعه کمی و کیفی شهر را استراتژی مدیریت شهری خواند و گفت: 49 ایستگاه آتش نشانی در مشهد 3 میلیونی وجود دارد و تهران با 10 میلیون نفر جمعیت 120 ایستگاه آتش نشانی دارد.

مرتضوی عنوان کرد: به ازای هر 50 هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی در مشهد وجود دارد و دستگاه‌ها و تجهیزات و امکانات آتش‌نشانی در این کلانشهر با کشورهای اروپایی برابری می‌کند.

وی به تربیت نیروی انسانی متعهد، مومن، معتقد و خادم اشاره کرد و ادامه داد: در آتش سوزی برج سلمان آتشنشانان به گونه‌ای کار می‌کردند که نشان دادند اعتقاد به سوختن برای ساختن مملکت و نجات جان انسانها دارند.

مرتضوی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع شهادت شهید مدافع حرم حججی زاده اشاره کرد و گفت: وی در اوج اقتدار همچون حضرت اباعبدا...الحسین(ع) و با رشادتی مانند حضرت ابوالفضل(ع) سر داد تا عزت و اقتدار اسلام باقی بماند.

شهردار مشهد عنوان کرد: نام شهید حججی در تاریخ اسلام و جهان ثبت شد و هماوردی آن در مقابل تمام دستاوردهای استکبار سرآمد همه رشادت‌ها گردید.

مرتضوی ضمن تبریک سالروز بازگشت آزادگان به میهن، افزود: جانبازان و ایثارگران عزیز برگ زرینی در تاریخ جهان و اسلام ورق زدند و روکش این کتاب ایثار و مقاومت، پایداری و استواری است.

انتهای پیام/