محمدرضا رفیعی در گفتگو با صبح توس؛ از اعزام گروه جهادی دانش‌آموزان و دانشجویان بسیجی شهرستان فریمان برای انجام فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به مناطق سیل‌زده سفیدسنگ فریمان خبرداد.


فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده فریمان افزود: در این اردوی جهادی 20 نفر از دانش‌آموزان بسیجی و ٦ نفر از دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام‌نور فریمان به مدت یک هفته در روستاهای الغور، دوقلعه و سرچشمه حضور دارند که به بازسازی و مرمت مساجد، مدارس و برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های فرهنگی و ورزشی می‌پردازند.

 


رفیعی با بیان این که هدف از برگزاری این اردو عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه محرومیت‌زدایی از مناطق محروم و کم برخوردار جامعه است تصریح کرد: حضور جوانان و نوجوانان در این مناطق موجب ترویج فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی و افزایش انگیزه مسئولیت‌پذیری در بین آنان می‌شود.

 


فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش‌آموزی شهید فهمیده فریمان ادامه‌داد: از آن جا که وقوع زلزله در فروردین ماه امسال موجب خسارات فراوانی به اماکن و منازل روستاییان این منطقه شد و اکنون نیز از وقوع سیل رنج می‌بردندو دچار خسارت شده‌اند، حضور جوانان را باعث ایجاد شور و نشاط در بین مردم روستا و همدلی و همراهی بیشتر بین اقشار مختلف جامعه دانست.

 


رفیعی در پایان اظهار امیدواری کرد با حضور در این مناطق و خدمات‌رسانی به مردم این منطقه هرچه سریع‌تر مشکلات آنان کاهش یابد و از این طریق اهداف امام و رهبری که خدمت به محرومان است تحقق یابد.

انتهای پیام/