به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران، اظهار داشت: روز خبرنگار نمادی برای توجه به این قشر مهم و آگاهی‌بخش است.

 

وی تصریح کرد: در عصر ارتباطات توجه به افرادی که در عرصه آگاهی‌رسانی و امیدرسانی نقش دارند اهمیت دارد.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه امروز جریان استکبار به دنبال چپاول ملت‌ها بوده و با فریب و شایعه‌پراکندگی و جلوه دادن باطل به‌جای حق، تمام جنایات و تضعیف و ضایع‌کردن حقوق ملت‌ها را با کمک رسانه‌های در خدمت خود انجام می‌دهند، افزود: استکبار برای اینکه فرهنگ ظلم‌ستیزی را به حاشیه ببرد فرهنگ القای "نمی‌توانید" در جوامع بشری را گسترش می‌دهد.

 

وی با اشاره به القای یاس و ناتوانی، ایستایی و ناامیدی از سوی رسانه‌های استکبار، متذکر شد: اگر در مقابل جریان سلطه‌گر که می‌خواهند قدرت خود را نشان دهند، رسانه‌های آگاهی‌بخش و امیدآفرین فعالیت کنند، بسیار اهمیت دارد.

 

رئیسی با طرح این سوال که جایگاه رسانه‌های آگاهی‌بخش و امیدآفرین در جهان امروز چگونه است؟ گفت: نقش رسانه این است که زودتر از دیگران خطر را احساس کرده و زودتر به جامعه هشدار دهد و علاوه بر این تحلیل‌ها و تفسیرهای درست به جامعه ارائه کنند.

 

وی ادامه داد: یک رسانه سیاسی باید نیاز جامعه، مردم و زمان خود را به خوبی بشناسد و نقش خود را درست و به‌موقع ایفا کند.

 

تولیت آستان قدس رضوی اضافه کرد: رسانه انقلابی رسانه‌ای است که در جهت دشمن‌ستیزی و شناخت آن تلاش کند.

 

رئیسی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص "نفوذ"، بیان کرد: نفوذ در همه موضوعات اتفاق می‌افتد و رسانه باید در جهت فهم درست مسائل تلاش کند.

 

وی تصریح کرد: تاکنون همیشه در خصوص عمل شجاعانه صحبت می‌کردیم اما مقام معظم رهبری فهم شجاعانه را به ادبیات ما وارد کردند.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه هر قلمی مورد سوگند قرآن کریم نیست، متذکر شد: شهدای رسانه برای ثبت رشادت‌ها و شهادت‌ها از برخی از سنگرها جلوتر رفتند و این روایت‌گری، نگارش و تاریخ‌نگاری بسیار مهم بوده، چرا که به نسل‌های بعد اطلاعات را انتقال دادند و مردم را در جریان حقایق گذاشتند.

 

رئیسی اهمیت شناخت درست دشمن و فعالیت به‌موقع برای رفع نقشه دشمن را بسیار مهم دانست و گفت: امام حسین(ع) جامعه را جهل‌زدایی کردند یعنی ایشان قدرت تحلیل را به جامعه داد.

 

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه جامعه‌ای که نقدپذیر نباشد، بی‌تردید دچار فساد و رشد ناقص خواهد شد، گفت: امر به معروف و نهی از منکر با قلم منصفانه رسانه و پذیرش انتقاد در دستگاه‌های دولتی عملیاتی می‌شود. منبع: فارس

انتهای پیام/