به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران تربت حیدریه اظهار کرد: فعالیت خبرنگاران خطیر و حائز اهمیت است و واژه هایی که در آن استفاده می شود در نظام الهی معنا و مفهومی دارد که در غیر آن به معنای دیگری تعبیر می شود و بر همین اساس روش و رسالت خبرنگاران با یکدیگر متفاوت است.

 

وی تصریح کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید واقعیت ها را بازگو کنند تا مردم ضمن آشنائی با این واقعیت ها برای جبران کاستی ها و رفع نواقص با مسئولان و کارگزاران کشور همراه شوند.

 

عصمتی با بیان اینکه انعکاس کمبودها مانعی ندارد، افزود: کمبودها و نواقص باید بطور منصفانه منعکس شود؛ اما بزرگنمایی برخی کاستی ها، خدمات مسئولان و نظام را زیر سئوال برده که به لحاظ اخلاق اسلامی این نوع رفتارها مناسب نیست.

 

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطرنشان کرد: برخی از کمبودها متوجه مسئولان نیست و لذا اداره نظام اسلامی دو طرفه است و نیاز به فرهنگ سازی برای مردم دارد و این رسالت اساسی اصحاب رسانه و خبرنگاران محسوب می شود.

 

در ادامه این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه از خبرنگاری بعنوان دو لبه یک تیغ یاد کرد و افزود: اصحاب رسانه از یک سو می توانند مطالبی را مطرح کنند که فضای ناهنجار و انتظارات بالایی برای مردم بوجود بیاورند و از سوی دیگر با قلم و اندیشه خود ضمن آگاهی بخشی، فضای نشاط و امید به آینده را در کشور زنده کنند.

 

احمدعلی موهبتی بیان داشت: خبرنگاران شفاف سازی را به اوج می رسانند و این اقدام، خطا در بین مسئولان را به حداقل می رساند و می تواند نقش بسزایی در اصلاح ساختار جامعه ایفا کند.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت حیدریه نیز گفت: خبرنگاران با قلم خود در ایجاد فضای امید به جامعه نقش مهمی دارند و می توانند مردم را به سمت آینده ای روش سوق دهند.

 

محمد حسن زاده اظهار داشت: در حال حاضر چهار نشریه محلی، سه خبرگزاری مستقر و چهار نماینده خبرگزاری و رسانه در سطح شهرستان تربت حیدریه فعال است.

 

در پایان این مراسم از فعالان اصحاب رسانه و خبرنگاران تجلیل شد.