به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد تولایی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران خلیل‌آباد با اشاره به آیه‌ای قرآن کریم اظهار داشت: حرف باید محکم و اساسی باشد و خبرنگاران هم باید این را سرلوحه کار خود قرار دهند.

 

وی خبرنگاری را یکی از مشاغل حساس و بسیار مهم در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: خبرنگار باید روحیه حُر و آزاده‌ای داشته باشد و از هیچ مهیب و تهدیدی نترسد و درصحنه باشد.

 

دادستان خلیل‌آباد بابیان اینکه خبرنگار باید واقعیت‌های جامعه را منعکس کند، تصریح کرد: خبرنگاران باید از هر مسئولی در هر جایگاهی که قرار دارد کم‌کاری و اشتباهی دید، منعکس و محکم و استوار از حرف خود دفاع کند.

 

مشکلات و مسائل اجتماعی زیادی وجود دارد که باید منعکس شود

 

وی با تأکید بر اینکه خبرنگار باید از غرض‌ورزی دوری و مشکلات را به‌درستی به مسئولین منتقل کند، اذعان کرد: خبرنگار در هر مقامی که قرار دارد باید صادق و راست‌گو در جهت رفع مشکلات شهرستان و جامعه تلاش کند.

 

تولایی بابیان اینکه مشکلات و مسائل اجتماعی بسیاری وجود دارد که زمین‌مانده است و خبرنگار باید این‌ها را منعکس کند، عنوان کرد: این افراد باید یک دید بازداشته باشند و آستانه تحمل خود را بالا ببرند و برنامه‌ریزی امور را در دستور کار خود داشته باشد.

 

وی کار خبرنگار را بسیار گسترده و وسیع دانست و ابراز کرد: انسان خوشبخت، آزاده و موفق کسی است که هوس‌های خود را خاموش کند و نگذارد عقل  خاموش شود.

 

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه عقلانیت بسیار مهم است که باید موردتوجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: عقل اگر خاموش شود تحلیل آن فرد از مسائل بسیار ناچیز خواهد بود.

انتهای پیام/