به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان بابیان اینکه این ایام فرصت مناسبی برای قدردانی از زحمات خبرنگاران در کشور است، خاطرنشان کرد: نقش خبرنگاران در دوره انقلاب و دفاع مقدس و جنگ تحمیلی بسیار چشمگیر بود و به‌دفعات شاهد شهادت این عزیزان بودیم.

 

امام‌جمعه خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه خبرنگاران دفاع مقدس باید اطلاع‌رسانی دقیقی از اتفاقات جبهه حق به پشت جبهه‌ها می‌داشتند، تصریح کرد: خبرنگاران منتقل‌کننده فرهنگ جبهه و ارزش‌های دینی به مردم بودند و به آرمان‌های خود وفادار ماندند و رسالت خود را به نحو احسن انجام دادند.

 

وی بابیان اینکه خبرنگاران بیشتر ناظر به مسائل داخلی هستند و کمتر به مسائل خارجی پرداخته‌اند، بیان کرد: 300 میلیون مخاطب در کشورهای اردو زبان وجود دارد ولی برای این 300 میلیون حتی یک شبکه ماهواره‌ای مستقل نداریم.

 

حجت الاسلام ناهیدی بابیان اینکه 17 درصد کشورهای اسلامی اردو زبان هستند، ولی از تلاش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی خبری ندارند، عنوان کرد: با تمام تلاش‌هایی که صورت گرفته، ولی نقش و وظایف خبرنگاران در انتقال اهداف انقلاب به خارج از مرزها باید پررنگ‌تر باشد.

 

خبرنگاران در انتقال اهداف انقلاب به خارج از مرزها نقش مهمی دارند

 

وی همچنین تأکید کرد: بسیاری از کشورها اجازه انتقال پیام را نداده‌اند و حجم تبلیغاتی دشمنان نظام و انقلاب گسترده است و شبکه‌های زیادی علیه دین و نظام و انقلاب تلاش می‌کنند.

 

این مقام مسئول بابیان اینکه نتوانسته‌ایم به‌درستی در بخش برون‌مرزی به وظیفه خود عمل کنیم، ابراز کرد: باید پیام انقلاب را به دیگر کشورهای اسلامی برسانیم.

 

وی با تأکید بر اینکه این انقلاب واقعاً یک معجزه‌ای بود که همچنان درصحنه حضور دارد و در سطح بین‌المللی تأثیرگذار است، بیان کرد: دشمنان تلاش‌های زیادی برای منزوی کردن ایران داشته‌اند ولی نتوانسته‌اند به اهداف خود برسند و هرچه جلوتر می‌رویم اقتدار جمهوری اسلامی و حضورش در منطقه بیشتر می‌شود و بخشی از این پیشرفت‌ها مدیون خبرنگاران است.

 

حجت‌الاسلام ناهیدی در پایان بابیان اینکه خبرنگاران نقش بسیار تأثیرگذاری در انعکاس پیام نظام و انقلاب به مردم‌دارند، خاطرنشان کرد: وحدت خوبی در سطح شهرستان در ناحیه خبرنگاران شاهد هستیم و عملکرد شهرستان را به‌خوبی منعکس می‌کنند.

انتهای پیام/