به گزارش صبح توس؛حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، در دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان حوزه‌های علمیه استان تهران که در هتل محمد رسول‌الله(ص) مشهد مقدس برگزار شد با بیان اینکه بحث نفوذ مدت‌ها در بیانات مقام معظم رهبری مطرح است، عنوان کرد: روحانیت و حوزه‌های علمیه در شکل‌دهی حرکات مردمی جایگاه ویژه‌ای داشته و انقلاب از حوزه‌های علمیه قم آغاز شد.

 

دشمن با نفوذ در حوزه‌های علمیه قصد توقف انقلاب را دارد

وی اظهار کرد: امروز دقیقا دشمن از همین نقطه یعنی از طریق حوزه‌های علمیه قم، به دنبال آن است که انقلاب را متوقف کند.

وزیر سابق اطلاعات ابراز کرد: دشمن تلاش دارد در سه حوزه مردم، مسئولین و نخبگان بحث نفوذ را دنبال کند و مقام معظم رهبری بر اساس مطالعه دقیق اطلاعاتی که داشتند بحث نفوذ را موردی و جریانی بیان کرده‌اند.

حجت‌الاسلام مصلحی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری در نفوذ موردی، یک نفر به‌عنوان جاسوس وارد عمل می‌شود که یکی از مهم‌ترین آنان جاسوسی برای ترور فیزیکی و نابودی افراد است و این نوع نفوذ در طول تاریخ زندگی بشری سابقه دیرینه‌ای دارد.

وی با اشاره اینکه منافقین در دهه شصت، هفده هزار انسان در رده‌های مختلف را به خاک و خون کشیدند ادامه داد: امروز داعش در منطقه حضور پیداکرده و نقشه های پلیدی برای ما در نظر دارد.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه بسیاری از حوادثی که به‌راحتی از کنار آن‌ها عبور می‌کنیم حوادث معناداری هستند گفت: بعد از ترور فیزیکی ازجمله ترور دانشمندان هسته‌ای، ترور شخصیتی است مواردی را بیان می کنند تا شخصیت را از ارتفاع بی اندازند.

حجت‌الاسلام مصلحی اظهار کرد: در ترور شخصیتی برخی اوقات روی  نظام فکری فرد کار می‌کند تا نظام فکری او را به هم بریزند مانند «سروش» و «کدیور»، افرادی که روزی جزئی از نظام بودند اما امروز بر ضد ولایت‌فقیه می‌نویسند و باید حوزه‌های علمیه باید پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: دشمن در نفوذ موردی طوری بر فرد سرمایه‌گذاری می‌کند که به مرکز قدرت برسد و سپس او را از جایگاه و منصب می‌اندازد.

 

حوزویان پاسخگوی شبهات دینی باشند

وزیر سابق اطلاعات با اشاره به نقش یهود و صهیونیست در تدوین تاریخ، از حوزویان خواست تا پاسخگوی شبهات دینی باشند و ابراز کرد: امروز صهیونیست در مقابله با انقلاب اسلامی از هیچ اقدامی در نفوذ مضایقه نکرده به‌طوری‌که فردی را به مرکز حکومت می‌رسانند و این همان نفوذ است.

 

دشمن به دنبال تغییر جایگاه دوست و دشمن است

حجت‌الاسلام مصلحی با بیان اینکه نفوذ به دنبال اتفاقاتی در حوزه مردم است بیان کرد: دشمن در هر یک از اقشار مسئولین، نخبگان و مردم یک موضوع خاص را دنبال می‌کنند و نخستین هدف در حوزه مردم خوش‌بین سازی آنان نسبت به دشمن اصلی و درجه‌یک یعنی آمریکا است.

وی با اشاره به بازتعریف معادله جدید و تغییر جایگاه دوست و دشمن گفت: در همین انتخابات به دنبال ایجاد دوقطبی در چهار جهت بودند و این روند همچنان ادامه دارد؛ برنامه دشمن دوقطبی کردن جامعه ما در چهار محور و جهت جنگ و صلح، گشایش و انسداد، تعامل و انزوا و باز شدن و بسته شدن فضای داخل کشور است.

 

 نیروهای انقلابی بیش از نیروهای استکبار مورد تعرض قرار می‌گیرند

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه امروز به‌قدری که نیروهای انقلابی مورد تعرض قرار می‌گیرند، استکبار مورد تعرض قرار نمی‌گیرد، اظهار کرد: اقدام بعدی دشمن‌تراشی و بدبینی نسبت به نیروهای وفادار به‌نظام و انقلاب است و امروز همه تلاش دارند تا نگرش‌های کل دنیا را نسبت به انقلاب و نظام دگرگون کنند.

حجت‌الاسلام مصلحی بیان کرد: دستگاه نظامی آمریکا، شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی که امروز به جان دنیا افتاده را شکل داده ولی مردم ما این را نمی‌بینید.

 وی گفت: در تحلیلی که  سازمان سیا  آمریکا پس از فتنه 88، منتشر کرد نتیجه‌گیری خود را این‌گونه بیان کرده که «از اول انقلاب همه سرمایه‌گذاری‌مان را در نفوذ در دانشگاه قراردادیم اما حالا به این نتیجه رسیدیم که باید سرمایه‌گذاری‌مان در حوزه‌های علمیه باشد».

وزیر سابق اطلاعات ابراز کرد: این‌که می‌بینید مقام معظم رهبری با گِرا حرف می‌زنند و باید گِرا را بگیریم؛  ایشان فرمودند «دشمن در بیت مرجع افسر انگلیسی می‌گذارد و این فرد به‌عنوان مورد اعتماد در رژه نیز شرکت می‌کند».

هدف اصلی دشمن حوزه‌های علمیه است

حجت‌الاسلام مصلحی ابراز کرد: انقلاب از حوزه نشاءت گرفته و نظام فکری آن را حوزه دنبال می‌کند به همین خاطر هدف اصلی دشمن حوزه‌های علمیه است و صهیونیست در این موضوع کارکشتگی عجیبی دارد.

 

تغییر نظام فکری در بین نخبگان

وی بیان کرد: جریان نفوذ در بین نخبگان هدف تغییر نظام فکری آن‌ها را مدنظر دارد، به‌عنوان نمونه  ببینید کلمه استکبار و قدرت‌های بزرگ در لسان مسئولین کشور چقدر به‌کاررفته و همه اینان حساب‌شده است.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه واژه استکبار عقبه دارد  به معنای اروپا و آمریکا است که انقلاب را می‌خواهند نابود اظهار کرد: اروپا و آمریکا در مقابله با انقلاب اسلامی، متحدند اما اینکه چگونه انقلاب اسلامی برخورد کنند باهم اختلاف‌نظر دارند.

 

دشمن به دنبال تحریف اندیشه های امام(ره) است

حجت‌الاسلام مصلحی اظهار کرد: اقدام دیگر دشمن، تضعیف مبانی گفتمان انقلاب اسلامی و بازتعریف جدید غیر اصیل و غیر منطبق با اندیشه امام از مبانی گفتمان انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/