امین اسدی دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به حمله عناصر تروریستی طالبان و داعش در روز شنبه هفته گذشته به روستای میرزااولنگ در شهرستان صیاد ولایت سرپل افغانستان اظهار کرد: موضوع افغانستان و حادثه تروریستی که رخ داد جنایت بشری بود که تنها از عهده آمریکا و تروریست های پرورش داده خود بر می آید.

 

وی با بیان اینکه 50 تن از اهالی روستا از جمله کودکان و زنان را در دم سر بریدند یا تیرباران کردند و بیش از 150 خانواده را به گروگان گرفتند و یک فاجعه عظیم انسانی را رقم زدند افزود: افغانستان طی چندین سال اخیر با تروریست ها و طالبان درگیری داشته اند و اخیرا نیز مشاهده می شود با توجه به پیروزی جبهه مقاومت در عراق و عقب نشینی داعش، تروریست‌ها قصد پخش شدن در خاورمیانه را دارند.

 

 دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار با اعلام این که تقریبا 47 نفر از زنان و کودکان را به بردگی و اسارت برده اند و صدها نفر را به طور فجیعی به شهات رسانده اند گفت: در واقع عده ای از تروریست ها به سمت افغانستان مهاجرت داشته و شیعه‌کشی را در این منطقه ادامه می دهند لذا این جنایت بشری بسیاری از قوانین بشریت را نقض کرده است.

 

اسدی با اشاره به سکوت آمریکایی ها و بزرگ ترین مدعیان دروغین حقوق بشر در پی این رخداد تصریح کرد: آمریکایی ها از این مسئله پخش شدن تروریست ها در منطقه غرب آسیا استقبال می کنند و این در حالیست که مدعیان دروغین اسلام و مرتجعین عرب نیز با این تروریست ها همکاری دارند.

 

وی با اشاره به اینکه عربستان و متحدان آمریکا در پروراندن تروریست ها نقش گسترده ای دارند افزود: در افغانستان خواهران و برادران شیعه ای به شهادت رسیدند امیدواریم در روزهای آینده خبرهای خوشی از جبهه اسلام در پاسخ به این موضوع داشته باشیم.

 

دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار ضمن اشاره به نزدیکی پایان داعش و تروریست ها در منطقه و تأکید بر این مطلب که دولت افغانستان باید در عدم برقراری امنیت پاسخگو باشد خاطرنشان کرد: این دولت باید در برقراری امنیت لازم برای مردم تلاش داشته باشد و در این منطقه مورد هجوم طالبان، برقراری مجدد امنیت و آرامش را از دولت افغانستان خواستاریم.

انتهای پیام/