به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام کاظم صدیقی، صبح امروز در دوره تربیت و تعالی حوزه های علمیه استان تهران که در هتل محمد رسول الله(ص) مشهد مقدس برگزار شد با بیان این که ما مبلغی رساتر و کافی تر از خاتم الانبیا نداریم، عنوان کرد: حضرت رسول هم وجودشان جلوه کامل خداوند متعال و تجلی حق تعالی بود و هم مجهز به اعجاز بودند که راس همه معجزات پیامبر قرآن کریم است.

 

وی  با اشاره به معجزات پیامبر و تولد معجزه آسای حضرت علی(ع) در کعبه بیان کرد: رسول خدا با آن همه اهتمام در جریان یوم الدار، در همان روز علاوه بر تبلیغ اسلام، رهبری امام علی(ع) را نیز مطرح کردند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه عده‌ای دوماه مانده به رحلت پیامبرکاری کردند که همه حقایق روشن، مورد تردید قرار گرفت، افزود: این موضوع باعث شد امیر مومنان به عنوان مظهر اسلام ناب و حقیقت دین و حقیقت وجودی پیامبر، 25 سال منزوی شود و جریان انحرافی با همه ابزار و امکانات برابر جریان حق قرار گیرد.

 

حجت الاسلام صدیقی اضافه کرد: آنقدر حقیقت در انزوا قرار گرفت که حضرت امیرمومنان بر مسند خلافت نیز اجازه مطرح کردن حقیت فدک را نمیداند  و این درس عبرتی است و جای تامل دارد که چرا اوضاع اینگونه دگرگون و خلافت الهی و حکومت دینی به حکومت ساختگی و حاکمیت زور و تزویر مبدل شد.

 

وی با اشاره به نفوذ وهابیت در خوزستان گفت: برخی ها فکر می کنند چنانچه جریان انحرافی توانسته در جامعه ما نفوذ کند به دلیل این است که ما در تبلیغ کم گذاشته ایم، نه اینطور نیست؛ مگر پیامبر در تبلیغ کم گذاشته بود(؟)، این نشان می دهد حاکمیت از سرنوشت سازترین مسائل کشور است و همه چیز تحت قائمیت این موضوع قرار دارد.

 

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: چنانچه آن روز همه چیز را تحت پرچم امیرمومنان قرار می دادند اسلام از راه درست منحرف نمی شد همان طور که چنانچه امروز نظام حاکمیتی سالم باشد و انحرافات ایمانی، داعش و وهابیت را نداشتیم انحراف در جامعه را شاهد نبود.

 

حجت الاسلام صدیقی اضافه کرد: زمانی که حکومت از دست امیر مومنان خارج می شود «ارتداد» که قرآن کریم عنوان کرد ایجاد می شود این ارتداد ترک زکات نبود، بلکه ارتداد سیاسی مد نظر قرآن است همان سکولاری که دنیا می خواهد جایگزین اسلام ناب محمدی کند.

 

وی ادامه داد: کسانی می توانند حکومت حق را پاسداری کنند و آن را جریان بدهند و بشریت را از افتادن در وادی انحراف حفظ کنند که این شاخصه را داشته باشند و آنچه محبوب خداست در وجودشان محرز باشد و خداجو باشند.

 

امام جمعه موقت تهران گفت: کسانی می توانند پرچم علی(ع) را در احتزاز نگاه دارند و حکومت فسق را کنار بگذارند که محبوب خداوند، از جان گذشته، اهل تقوا و علم و معرفت باشند؛ اینان خداوند را دوست می دارند و جهاد در راه حق برایشان محبوب ترین امور است.

 

حجت الاسلام صدیقی بیان کرد: سومین خاصیت اینان در استمرار حکومت حق الهی نرم بودن نسبت به مومنین و سخت و شکست ناپذیر بودن در برابر کفار است و همان مقدار که با خودی ها متواضعند، به همان مقدار در برابر کفار و کسانی که سر سازش با دین ندارند، قاطعند.

 

وی اظهار کرد: ما از همان ابتدا با غاصبین، جبهه داشته ایم و خودمان را در مسیر انقلاب فدایی می بینیم و هرجا کاری از ما خواسته بوده مضایقه نکردیم؛ اما در امتحانات سخت، خداوند متعال باید به همه ما کمک کند.

 

امام جمعه موقت تهران ابراز کرد: این فضای سنگینی که کفر و استکبار و از همه سخت تر منافقین داخل کشور تحمیل کرده اند مرد میدان می خواهد و این حرکت، حرکت تمام عیار در مصاف با کفر جهانی است که مجهز به همه امکانات می‌باشد.

 

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز دست نفاق در مراجع متفاوت تر از قبل است، ادامه داد: دنیا برای حوزه های علمیه سرمایه گذاری کرده تا با رنگ لعاب قداست مابانه در بین ما تفرقه بیافکند؛ در این میدان باید با اخلاص  توام با همت وارد شد.

 

وی با بیان اینکه ما به دنبال آماده سازی جهان هستیم، گفت: چنانچه امام انقلاب را برای ایران و قم می خواست امروز این تحول جهانی نبود و مقاومت لبنان و جنگ یمن و شیعیان نیجریه را نداشتیم، بنابراین ما فرامرزی و فرازمانی و امام زمانی هستیم و بناست تا برای همیشه، عالم را آباد و زمینه ظهور حضرت را فراهم کنیم.

 

امام جمعه موقت تهران افزود: در این راستا باید پس از توکل، به حضرت زهرا(س) و اهل بیت عصمت و طهارت توسل و زمینه مقدماتی برای شروع کار جهادی را فراهم کنیم.

 

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز همه ما در خطریم، ابراز کرد: امروز نفوذ را در بیوت مراجع شاهد هستیم که باید احتمال داد این موضوع از برنامه ریزی های و سرمایه گذاری های دشمن است؛ به گونه ای که مرجع سازی کرده و مراجع را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

وی اظهار کرد: باید تاکتیک های دشمن را بشناسیم و با معامله با خدا، در برابر دشمن مقابله و با شناخت نفوذی های دشمن متناسب با هجمه ها دفاع کرد.

 انتهای پیام/