به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام عبدالعلی گواهی، رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور صبح امروز در دوره تربیت و تعالی اساتید و نخبگان حوزه های علمیه استان تهران در هتل محمد رسول الله(ص) مشهد مقدس به تبیین اهداف این همایش دو روزه پرداخت و گفت: بسیج طلاب را از سال های طولانی در کشور داشتیم؛ اما نیاز به تشکیل بسیج اساتید با ساز و کاری مدون احساس می‌شد تا در راستای کارکردهای خود تشکیل شود.

 

وی با بیان اینکه بسیج اساتید در حوزه های علمیه به حمد الله با پیگیری نماینده ولی فقیه در سپاه شکل گرفت، تصریح کرد: نخستین استانی که موفق به تشکیل بسیج اساتید شد حوزه علمیه قم بود که امسال قریب 900 نفر از اساتید حوزه علمیه قم به عنوان بسیجی مشغول به فعالیت هستند.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با اشارع به این نکته که دومین گردهمایی در مشهد برگزار شد ، ادامه داد: خراسان سومین و تهران چهارمین استان‌هایی بودند که موفق به تشکیل بسیج اساتید شدند.

 

حجت الاسلام گواهی اضافه کرد: امروز شاهد اولین همایش اساتید بسیجی حوزه های علمیه تهران و آنهم در ایام زیارتی مخصوص حضرت رضا(ع) هستیم  و این را به فال نیک می گیریم که طی این همایش از فرمایشات شخصیت های کشور بهره می بریم.

 

وی در ادامه سخنان خود فعالیت در بسیج طلاب و اساتید را نیازمند همت جهادی شبانه‌روزی ندانست و ابراز داشت: چنانچه انقلاب بخواهد جایگاه خود را پیدا کند باید انگیزه‌های جهادی تشدید شود.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ادامه داد: امروز باید این انگیزه های جهادی را برای نسل امروز که دفاع مقدس را ندیده و نمی داند که با چه شرایطی انقلاب پیروز شده تبیین کرد؛ امروز آن روحیات انقلاب اسلامی را باید بر کالبد کشور دمیدو

 

حجت الاسلام گواهی یادآور شد: انقلاب به نام روحانیت ثبت شده و حفظ آن نیز باید به دست روحانیت باشد؛ ممکن است سپاه و بسیج همراه باشند؛ اما آن کسی که صاحب این نظام است و باید درخت را تنومند کند روحانیت است، بنابراین اساتید امروز باید این فضا را در کشور به وجود بیاورند.

 

وی به رسالت سنگین افراد برای حفظ و نگهداری این انقلاب اشاره و تصریح کرد: امروز همه ما رسالت سنگینی داریم؛ چراکه صدها مرکز پژوهشی و سرویس جاسوسی برای نابودی حوزه های علمیه فعالند.

 

صدها مرکز پژوهشی و سرویس جاسوسی برای نابودی حوزه‌های علمیه فعالند

 

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با تکید بر این نکته که توقع مقام معظم رهبری از حوزه های علمیه بسیار بالاست، افزود: ما شالوده فکریمان از اساتید است؛ باید اساتید پیش از شروع درس روایت های اخلاقی بخوانند.

 

حجت الاسلام گواهی به ایستادگی مقابل شبکه‌های ضدانقلاب تاکید و خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه باید آرمانی بیاندیشند و تمدن ساز باشند.

 

وی با اشاره به این موضوع که حوزه های علمیه باید همچون جنبش های دانشجویی سیاسی باشند، گفت: امروز جنبش های دانشجویی با صلابت سخن می گویند؛ اما دلسرد نمی شوند.

 

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در پایان تاکید کرد: رسالت بسیج اساتید، طلاب و نخبگان حوزه های علمیه، پاسخگویی به این شبهات است؛ چنانچه شبهات رفع نشوند عامل تهدید کشور و نظام را فراهم می‌آوردند.

انتهای پیام/